pondělí 25. září 2023

zprávy z domova i ze světa...


Jsem tu jen na chvilku, abys vás pozdravila. Přiznám se, že sice píšu, ale pracovně a na blog nemám vůbec chuť. Jsem na Malvazinkách a budu tady ještě až do 10. října. Operace dopadla dobře, ale rehabilitace je prý ještě na půl roku, než se člověk vrátí zpět do normálního života. Jsem tady od středy a už mi to připadá jako měsíc. Každý den je téměř stejný, ani by vlastně nebylo na blog o čem psát.
Dnes jen malý pozdrav z Malvazinek, kde byla za mnou včera rodina stejně jako každý den a návštěva od nás ze zahrady, ježeček, kterého mi nafotil můj muž.
Všem přeju pěkné dny a snad se tady časem zase objevím pravidelně, teď jsem hodně zaměstnaná hlavně sama se sebou.

Ta kočička je místní a jak říkal Alan, asi je tady taky na rehabilitaci.
A ještě ježčí návštěva u nás doma.pondělí 11. září 2023

pozdrav s růžemi


Dnes jen rychlovka. Na delší dobu se na blogu odmlčím, protože zítra nastupuji do nemocnice v Praze na operaci a po té bude následovat několik týdnů rehabilitace rovněž v Praze. 
Pracovně jsem se připravila na několik týdnů dopředu, ale blog fakt nestíhám.
Mějte se hezky, až to půjde, tak se zase ozvu.
sobota 9. září 2023

do mraků...


Reaguji na výzvu, kterou vyhlásila Stáňa a dnes končí. Přestože mraky fotím často, tentokrát se moc nevytáhnu. Nějak se mi nepovedlo ulovit nebe, které by stálo za focení. Jen vlastně dvakrát, tak toho moc není. První fotky jsou z neděle a další v tomto týdnu.
A tady se ani nemohu vymlouvat na nedostatek času, protože ráno, jak vstávám opravdu brzo, tak mám dostatek času, ale nebe musí zaujmout, ale bylo téměř každý den stejné a nezajímavé.
Mějte pohodový den.

pátek 8. září 2023

jaké je tajemství maloměsta?

foto zdroj

Mám pro vás tip na film s názvem Tajemství maloměsta. Znovu se mi potvrdilo, že číst recenze před shlédnutím filmu, není vůbec dobré a já to nikdy nedělám. Recenze jsem četla až po shlédnutí filmu, když jsem hledala pro vás nějaký odkaz na film. Po přečtení recenzí, mimochodem, které jsem moc nechápala, jako bych viděla úplně jiný film, bych jej asi vidět nechtěla.
Přesto to byl film, který mě zaujal. Thriller je inspirován skutečnými událostmi. Byl natočen v roce 2019 v Kanadě. Nejsou tam žádné drastické scény, nicméně do poloviny filmu naprosto netušíte, co se mohlo stát a rozuzlení je opravdu překvapením. Já se koukám na thrillery často, protože si můj mozek u nich odpočine, protože mě film pohltí. Pokud ne, přestanu se na něj dívat. Tady jsem sledovala jedním dechem.
Musím přiznat, že zrovna filmový divák v pravém slova smyslu nejsem. U nás vládne divadlo a s mým mužem jsme za společných víc než 40 let viděli stovky představení, takže posoudit divadlo to už umíme.
Tak jen malá ochutnávka, o čem film je ze stránky csfd.cz.

Nejhorší noční můra každé matky se pro Claire stane skutečností, když její náctiletá dcera Sara náhle zmizí. 
Claire (Kate Drummond) a její dcera Sara (Nell Verlaque) se právě přistěhovaly do města, protože zde Claire našla práci zástupkyně ředitele na místní střední škole. Chvíli po přistěhování však Sara jednu noc náhle zmizí a není k nalezení. Nikdo ji neviděl, jako by se po ní slehla zem... Claire ale není ochotná se dcery vzdát a za každou cenu chce zjistit, co se jí osudnou noc stalo..

Mějte pohodový den a pokud jsem vás zlákala, tak ať se vám film líbí. Dá se stáhnout, já jsem si ho stáhla z televize MAX, ale bohužel už někdy minulý týden.


středa 6. září 2023

humor na září

Ten první vtip jako by byl od nás. Musím nasypat pár nových granulek, jinak se Sára chová, jako že tam nic není. To je skutečně vtip ze života a takových je tady víc.
Tak dnes humor na září. Bavte se.
Do nového dne s úsměvem.