sobota 31. ledna 2015

kuřecí koleno a jiné přešlapy

Každý z nás se během dne pravděpodobně několikrát dopustí omylu, ale ne všechny stojí za zaznamenání. A jen málokterý mě dožene k smíchu se slzami v očích.
Když jsme koupili před lety dům, připomínkou je již jen mnou zasazený keř na fotografii, dnes již bydlíme v jiném domě, bylo nutné jej z gruntu rekonstruovat. Bylo nám sice divné, že z druhého domu, jehož stěnu jsme měli společnou (původně celý obrovský objekt patřil nějakému statkáři), ústí  k nám dvířka od komína, který byl evidentně používán, ale to přece není žádný problém. Komín byl plný sazí a přišlo nám vtipné, že si k nám soused bude chodit komín vymetat. Tenkrát jsme se s tím dokázali bavit celé léto. Nicméně dům byl jinak moc pěkný, hezké okolí a soukromí a žádné věcné břemeno v kupní smlouvě nebylo :-), tak jsme milý komín obezdili, dali všude dlaždice a vznikla velmi komfortní koupelna. Na komín si od té doby už nikdo nevzpomněl.
Hned první zimu to přišlo. Ozvalo se nejdříve zvonění, poté netrpělivé bušení na dveře a soused s velkou důrazností, skoro rozčílen, páč to velmi spěchalo, nám sděloval, že si k nám jde vyčistit komín, protože má špatný tah ... !!!
Byla jsem ráda, že tuto kauzu už jsme za vtipnou měli, protože teď už vtipná nebyla.
Na tento příběh jsem si vzpomněla při tvorbě nové tematické stránky, kterou připravuji do novin, na téma Tam, kde jsem doma. Tedy vše, co se týká bydlení, stěhování a ostatních záležitostí s tím spojených. Vzhledem k tomu, že stěhování patří v naší početné rodině již celkem ke standardu, psala jsem o tom ve svém příspěvku Teri, průser , zažívání komických a méně komických situací a přešlapů spojených se stěhováním a novým bydlením není pro nás nic neobvyklého.
K dnešnímu krátkému psaní mě přiměla však něco úplně jiného. Hláška, kterou je nutné zaznamenat aspoň na kousku prostoru, páč jinak ji zapomeneme a to by byla škoda. Je to přesně ten případ, kdy se smějeme k slzám. Je to ten krásný omyl či přešlap, který přesně chci zažívat.
Volala mi před dvěma dny dcera do práce, což není úplně obvyklá situace, ví, že soukromé hovory v práci nemám ráda a nemám na ně čas.. Musím Ti to, mami, zavolat hned, než to zapomenu.
Požádala svého partnera, aby jí koupil kuřecí šunku, na kterou měla zrovna chuť. Přišel brzy se sdělením: kuřecí koleno neměli, tak jsem ti koupil šunkové :-)
Ta představa krájeného kuřecího kolena mě fakt dostává..
Tak všem hezký víkend plný vtipných hlášek.

3 komentáře:

 1. A uzené koleno z čápa taky neměli??? :-D Takovou hlášku měl náš kamarád..:-D
  Hezký den přeji
  Daška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je ještě lepší :-), ale zřejmě s tím rozdílem, že tady to byl vážně míněný překlep "roztržitého profesora", který to pochopil až po upozornění, respektive až po výbuchu smíchu. To se někdy velmi zaměstnaným lidem stává. Také přeji hezký den. Martina

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.