pondělí 26. srpna 2019

pouliční divadloPouliční divadlo bývá obvykle součástí jiných větších akcí. 
Samostatně jsem jej neviděla vyjma Prahy či Paříže. 
Má svoje kouzlo a oprašuje tradice minulosti, kdy bylo pouliční divadlo celkem běžné.
Ze včerejší akce se mi nevybíraly fotky na blog snadno, abych neporušila zákon. 
Článek už vyšel včera, takže koho to zajímá, na další fotky se můžete podívat tady.
Opět přidávám článek, který jsem o tomhle divadle, které vystupuje po celé Evropě, napsala.
Hodinu před divadlem bylo náměstí tak prázdné, že takhle jsem jej ještě neviděla a měla jsem možnost nafotit to, co se mi ještě nepodařilo. 
Fotky náměstí dám ale až zítra, dnes je to jen o divadle.Mělnické nedělní odpoledne patřilo nevšední loutkové pohádce

V rámci programu Mělnického kulturního léta ožilo v neděli náměstí Míru v Mělníku dalším kulturním představením. Tentokrát se nejednalo o hudební vystoupení. V hlavní roli byly odpoledne loutky, a to ne ledajaké. Loutky, které nikde nechtěli.

To je název loutkového představení v podání Cirkusu Žebřík. Klaun bez práce putuje světem a potkává kamarády, odložené staré loutky, se kterými založí nový cirkus. V představení byly propojeny všechny divadelní techniky, především loutka, klauniáda a pantomima a použity byly i některé cirkusové dovednosti. Toto umělecké spojení činí hru ojedinělou a přitažlivou pro všechny divácké generace.

Divadlo Cirkus Žebřík je loutkové a pouliční divadlo využívající pro představení všechny umělecké formy divadla a bylo založeno v roce 2006. Od té doby se s ním mohou diváci setkávat na ulicích, náměstích a divadlech po celé Evropě, nejdále hrál soubor v Bosně a Dánsku. Těžko je možné je někde minout, protože ke svým hrám využívají především živé hudby. Jejich repertoár zahrnuje hry pro děti i dospělé. Soubor čítá čtyři členy a v představení většinou vystupují dva herci.
Principál divadla Miloš Samek vysvětluje: „Všechny hry jsou autorské. I ta dnešní pohádka. Většinu si píšu sám anebo moje manželka Jana“.

Soubor vystoupí i na Mělnickém vinobraní s hrou pro dospělé Berounské pověsti. Nedělní představení Loutky, které nikde nechtěli vtáhlo do děje malé i velké diváky a pravděpodobně zanechá ve všech krásnou vzpomínku.
Marta Dušková


15 komentářů:

 1. Marti, pouliční loutkové divadlo jsem ještě neviděla. A díky Tobě vím, že je kouzelné. Určitě bych se přišla podívat, vždyť loutky jsou podobné panenkám. Zaujal mě název Loutky, které nikde nechtěli. Představuji si staré polámané loutky, které vypráví svůj příběh. Trochu jsem se zasnila. Kdysi jako holka jsem měla sen naučit se loutky tvořit. Jen jsem neměla potřebný výtvarný talent.
  Měj krásný den. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růži, máš skoro pravdu. Starý kašpárek, kterému vyhořelo divadlo, provazochodec, který se zamotal do lana atd. Měj pěkné úterý.

   Vymazat
 2. Loutky se mi zdají hodně maličké, děti ze zadních řad je možná ani dobře nevidí :o). Ale když vidím, jak sedí na zemi a zaujatě poslouchají, tak se jim pouliční divadélko určitě líbilo.
  Marti měj prima dny.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, ne. To se jenom na fotce zdá,že jsou malinké. Nejsou velké, ale jsou takové, že děti si s tím poradí když sedí ve venkovním hledišti :-)
   Hanka

   Vymazat
  2. Alenko, Hanka, už ti odpověděla za mě. Loutky byly dobře vidět a navíc nebyly v hlavní roli, to byl klaun. A dětem se to líbilo moc, tleskaly a smály se a zapojovaly se do hry. A líbilo se i nám dospělým. Měj pěkné dny.

   Vymazat
 3. To je kouzlo okamžiku, já jsem něco podobného zažila s vnučkou na střekovském hradě a tolik rozzářených a spokojených dětí jsem dlouho neviděla.
  Atmosféra pod otevřenou oblohou, nestísněná limitem zdí je vždy úžasná, děti si tyhle zážitky zafixují a votom to je :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blondýnko, líbilo se to hodně i dospělým. Místy byly některé gagy jen pro dospělé :-) Měj pěkné dny.

   Vymazat
 4. Tak toto by se tedy mé loutkoherecké duši líbilo. Hned si je na netu našla. :-)
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, no to mi bylo jasné, to je tvůj život. Měj se krásně.

   Vymazat
 5. Pro děti určitě zajímavé zpestření prázdninového dne - je vidět, jak představení zaujatě sledují, ani nedutají ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, i pro nás dospělé, ani my jsme nedutali, jen občas zatleskali :-) Měj pěkný den.

   Vymazat
 6. Krásné fotky, určitě skvělá akce :-) Měj fajn dny. Ivana

  OdpovědětVymazat
 7. Musela jsem se dost zamyslet, pouliční divadlo jsem viděla myslím jen jednou, ve Florencii...
  Opravdu koukám, jak Mělník v létě žije!
  Marti, měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, já jsem viděla v Paříži a několikrát v Praze. Měj se hezky.

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.