úterý 18. října 2022

střípky z párty


V neděli jsme slavili předčasně dvoje narozeniny, je velmi těžké pro naši rodinnou sešlost najít termín, který vyhovuje všem. A ani to není záruka toho, že se nakonec sejdeme všichni. Tentokrát do toho přišla i nemoc, takže úplně všichni jsme nebyli. Ale velmi jsem si to užila. 
Vzpomínali jsme s dětmi na jejich dětství a hodně jsme se nasmáli, i když jsme především vyjmenovávali naše rodinné katastrofy a ne zrovna veselé události. 
Lola mi připravila už doma narozeninovou výzdobu, a pak všechna 4 vnoučata jí pomáhala zdobit obývák balónky apod.
Dárků jsem dostala hodně, především kosmetiku a parfém, ale já bych tady chtěla představit dárečky a přání od dětí. 
A moje reakci na přání, kde byl uveden můj věk, byla: mně je 64?! Já to nikdy nevím.
Počítal jsem to několikrát, říká syn.
No já s tím mám vždycky problém. Nemusíte mi věřit, ale já odjakživa málokdy vím, kolik mi přesně je. Letos při nějaké reportáži na mě vybafla starší paní, kolik je mi let, nevím fakt, proč to potřebovala vědět. Já jsem přemýšlela, a pak vybafla 65. Fakt. 
A ono je mi i v této chvíli ještě pár dnů 63, takže asi tak. Já fakt věk neprožívám. 
Tak dnes je pár střípků či spíše detailů z oslavy.
Tak tady je výzdoba a těch balónků bylo o hodně víc, ale jak vidím, na fotky se všechny nedostaly.


A tady jsou dárky a přání od dětí. Alánek mi napsal přání dokonce v morseovce. Ještě dnes některá písmena i já odříkám ze spaní. Učil mě taťka, který byl důsledný, ale nebyl trpělivý, tak jsem se učila rychle, abych měla klid. Dodnes si něco pamatuju, i když tyhle vědomosti nepoužívám. 
Ale tahle znalost je tak do mě vrytá, že by bylo lehké ji obnovit. Možná ji mám už vrytou v genech.
Mějte pohodový den.
9 komentářů:

 1. Marti, měla si prostě úžasnou neděli! tak všechno nej, ať ti je, kolik chce :o)
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Už jen z těch přáníček je vidět, že jste si to všichni užili. Tak Marti, jen všechno dobré Ti přeji ! Hlavně však hodně zdraví !
  Pěkný den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Marti, přeji ti vše nejlepší a hodně zdraví a neutuchající zájem o dění nejen na Mělníku.
  Na 46 let budeš ještě dlouho vzpomínat, neb ti vnoučátka udělala krásnou oslavu. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, také přeji všechno nejlepší a opravdu ti rozumím. Mám to taky tak. Nikdy přesně nevím, kolik mně vlastně přesně je a mám tendenci si přidávat :-) Prostě to neřeším a žiju si šťastně :-)
  Hodně zdraví do dalších let!!! Jitka

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, tak dopředu všechno nej... Oslava byla určitě bezva. Já s věkem nemám problém - jsem ročník 60, tak se to dobře odečítá (a přece jen 10 let si člověk nepřidá ani neubere :D).
  Měj se fajn

  OdpovědětVymazat
 6. Marti s předstihem gratuluji k tvým narozeninám a přeji hodně zdraví. Máš šikovná vnoučátka, a to je velká radost. Věk jsem nikdy neřešila, až jednou mi mladý Polák zaměstnaný u nás na firmě řekl, že nezná ženu v mých létech, která chce zkusit jezdit na segveji nebo jít do lanového centra. Prý: "V tvých létech ženy u nás jsou doma, starají se o domácnost a vnoučata". No co mu nato říci. Já se jen trošku zamyslela nad sebou. Přece nemusím ustupovat mladým, protože to jinde vidí jinak. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
 7. Marti, vše nejlepší k narozeninám! Od dětí jsou dárečky a přáníčka vždycky nejlepší. Originální je hlavně to v morseovce, to jsem nikdy nedostala. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Vija
  Krásná neděle, Marti. Všechno nejlepší. J

  OdpovědětVymazat
 9. Marti, to určitě byla moc hezká oslava.
  Dárečky od dětí jsou ty nejmilejší. Přeji ti hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky,pohody a spokojenosti. Všechno nejlepší a ať a se ti daří co nejlépe.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.