neděle 10. prosince 2023

bez naděje...


Mám pro vás opět tip na zajímavý film, ale tentokrát jen opravdu pro silné povahy. Americký film Zkouška ohněm z roku 2018 je podle skutečných událostí a možná právě proto člověka o to víc zasáhne. Ale v našem světě se děje spousta nepravostí, tak to vlastně ani není překvapivé, i když hodně šokující, protože je to nevratné.
Kdo máte chuť, koukněte na něj. Na televizi O2 je možné jej ještě shlédnout pár dní do 14. prosince do půlnoci. 
Opět níže přidávám částečný obsah z Zkouška ohněm (2018) | Videa - Trailer | ČSFD.cz (csfd.cz).
Film má nejen zajímavý děj, ale i dobré herecké obsazení. 
Mějte pohodovou druhou adventní neděli.

P.S. S filmem, tedy spíše se stahováním filmu souvisí článek, který jsem napsala a vyšel před třemi dny. Třeba by vás mohla tahle změna zajímat a nebudu jej dávat jako samostatný příspěvek. Můžete si jej přečíst tady Služba Ulož.to se od prosince mění (kanalem.com).

23. prosince 1991 ráno se Cameron Todd Willingham probudí a zjistí, že jeho dům je celý v plamenech. Přes veškerou snahu se mu nepodaří zachránit své tři malé dcery a ty v domě uhoří. Když se koná soudní proces, obžaloba Ricka Perryho tvrdí, že požár byl založen úmyslně, neboť benzín někdo rozlil ve tvaru pentagramu a lednice byla přemístěna tak, aby úmyslně blokovala dveře. Před soudem vystupují další svědci, kteří Camerona popisují jako násilnickou osobu. Poté vypovídá Willinghamův bývalý spoluvězeň Johnny Webb a prohlásí, že mu Willingham řekl, že požár byl založen úmyslně. Přestože Willingham i jeho manželka Stacy vášnivě obhajovali Willinghamovu nevinu, je odsouzen k trestu smrti. Během pobytu v cele smrti je Willingham bit a ohrožován dozorci i ostatními vězni, nakonec je umístěn na samotku, kde se zhroutí. Pořád ale trvá na své nevině a vrací se mu vzpomínky na život se Stacy. Z retro prostřihů vyjde najevo, že Willingham a Stacy měli komplikovaný vztah, ona ho podváděla a on se k ní choval násilně. Přesto je jasné, že jim na sobě navzájem záleží. Stacy ale nakonec přestane odpovídat na jeho dopisy na příkaz své matky, která věří, že je Cameron vinen. Willingham si najde nového právníka Reavese v naději, že prokáže svou nevinu...

3 komentáře:

 1. Marti, neviděla jsem a tak děkuji za tip!
  Užij si adventní neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za tip. Neviděla jsem.
  Měj pěknou pohodovou druhou adventní neděli !
  Hanka

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.