neděle 8. listopadu 2015

malá zahradní slavnost


Zahrada nás celý rok baví a starání kolem zahrady nepovažujeme za práci.
Ne tak ovšem zazimování zahrady. To už práce je.
Dnes volná neděle bez cestování a různých oslav a návštěv, počasí je krásné, tak hurá na to.
Shrabat listí (než jsem se stačila otočit, napadalo ze stromu další), zazimovat růže, keře, ostříhat zlatý déšť, vyčistit poslední truhlíky a květináče, které už zahradu nekrášlily.
Truhlík, který byl posledním statečným mohykánem, osadit podzimní výzdobou.
Pověsit krmítko pro ptáky vytvořené z akvária a opleteno stužkou mým kreativním mužem.
Již jsem jej měli předminulou zimu, ale na jaře prasklo. Ještě nasypat slunečnici a pro tuto chvíli máme hotovo.


Nasbírat maliny, ano ta fotka je dnešní a nevím, zda jsou poslední. Plodí pořád každý týden.Pro naši Justýnku je to ale malá zahradní slavnost. Je šťastná, že jsme opět všichni společně na zahradě, houpe se na houpačce a pozoruje nás. Dnes je natolik teplo, že máme otevřené dveře do domu na zahradu a to má ona ráda.
Když ji začnu fotit, skočí z houpačky a začne za mnou chodit jako pejsek a nechápe, že chci, aby postála. Nemá focení ráda, myslí si, že ji volám na mazlení.Ještě jsem musela zvěčnit naši magnólii, která je i na podzim moc krásná. Hodně od jara vyrostla, tak snad bude mít po zimě víc než jeden květ.Tak šťastné vykročení do nového týdne.

4 komentáře:

 1. Marti, také jsme dnes zazimovali zahrádku, poryli a uklidili, bylo krásně, tak byla i procházka a bylo vidět daleko - předaleko, jen bylo smutno, že nás nepronásledoval náš pejsek Matěj, po 1ž letech zemřel :(, mějte prima večer Maryša :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maryško, děkuji za komentář a přeji vice veselých dnů. M.

   Vymazat
 2. U nás plánované podzimní práce venku padly, přijely návštěvy. A přitom bylo venku tak krásně teplo- aspoń u nás na Hané.Teda-ale tak modré nebe jak u vás, to jsme neměli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes už taky tak krásně modré nebylo, občas vysvitlo slunce, ale byly mraky. Včera bylo nádherně. Posílám pozdravy na Hanou :-)

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.