úterý 29. listopadu 2016

pošťák zvoní dvakrát...


No, vlastně nevím, jestli včera zvonil dvakrát.
Náš zvonek má velkou setrvačnost a tón nahoru dolů, takže možná ani nepoznám, zda to bylo dvakrát.
Nicméně včera mi pošťák přinesl radost v podobě dárku.
Nikdy nevyhrávám žádné ceny.
Bude to asi tím, že nesoutěžím. Logicky tedy nemohu ani vyhrát.
Soutěže jsem pracovně sama dlouhou dobu vymýšlela a vyhlašovala, takže mě tolik neberou.
Navštěvuji blog Alenky, a tak jsem si samozřejmě všimla, že vyhlásila před časem soutěž. 
Nijak jsem se tím nezabývala, ostatně jako jindy. 
Pár dní před koncem soutěže, možná to bylo dokonce den, mi to nedalo a podívala jsem se na ceny, které mě zaujaly. Porušila jsem tedy tradici a říkala jsem si, že se zúčastním, ať je z čeho losovat. 
Taky jsem byla ráda při vyhlášení soutěže za hojnou účast.
No a já jsem vyhrála. 
Vyhrála jsem krásné panenky, které mi přišly včera v dárkovém balení.
Přemýšlela jsem, jestli je to poprvé, co jsem obdržela nějakou výhru.
Vzpomněla jsem si na svoji třetí mateřskou a na svoji tehdejší přítelkyni (jsme sice ve styku, ale již jen virtuálně, čas nás zavál každou jinam). Tehdy jsme pily rozpustné kafe v zeleném obalu Nescafé. Přítelkyně otrhávala etikety a neustále soutěžila. Dostávala v soutěži červené hrnky s nápisem Nescafé. Hrozně ji rozčilovalo, že já nesoutěžím, a tak když přišla ke mně na kafe, začala u mě otrhávat etikety a sbírala je za mě. Vždy mi pak dala stanovený počet, strčila je do obálky a já to musela poslat, jinak bych s ní nevydržela. Pak už jsem to začala dělat sama. Z donucení.
Začaly mi také chodit červené keramické hrnečky
 a postupně jsme jich měli snad šest nebo dokonce osm.
Netušila jsem, že však zároveň běží nějaká velká soutěž.
Před vánocemi přišel pošťák.
Přinesl mi psaní, kde mi někdo sděloval, že jsem vyhrála walkman, pozor velmi kvalitní, japonské výroby a že jej mohu očekávat v nejbližších dnech. Měla jsem velkou radost, tenkrát walkmany začínaly a byla to drahá záležitost.
Druhý den přinesl pošťák další psaní v naprosto stejném znění. No, jo někdo se splet a oznámení o výhře mi posílá podruhé.
Omyl.
Já ty walkmany vyhrála tenkrát dva. A my měli krásné dárky pro dvě starší děti. Dostaly dárek, který bychom jim tenkrát v žádném případě nadělit nemohli.
Alenko, ještě jednou děkuji za hezkou výhru.
Je to příjemný pocit. Možná začnu soutěžit pravidelně.

8 komentářů:

 1. Když se daří, tak se daří :-)
  Velká gratulace a červených hrnků Nescafé doma ještě pár mám.
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt jo? Já už tedy žádné nemám, je to víc než 25 let, ale možná potom ta soutěž běžela ještě několikrát, to už nevím. Díky. M.

   Vymazat
 2. Marti, blahopřeji, když se daří, je dobře, pěkná výhra :). Ráda občas soutěžím, ale vždy vyhraju prd :). Tyto hrnky nemám, protože jsem vždy ujížděla na jiných a dala dost peněz jen za dva a teď okupuji Bella Rose a z tama už jich mám asi 8 kousků :). Ať se daří dál ....Maryša :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maryško, děkuji. No já už ty hrnky taky nemám a Bella rose mám ráda. Teď jsem tam nakupovala nějaké dárky. Měj se hezky. M.

   Vymazat
 3. Ahoj Marti, já červené hrnky ještě mám, ale je to snad jediná věc, která mi byla za něco zaslána. Mám pocit, že to tehdy bylo nějak na jistotu, protože, kdyby se losovalo, pijeme z těch poctivě zakoupených. Touto vzpomínkou jsi mě pobavila. Když budeš chtít, pobavím já Tebe. Dnes jdu na vernisáž výstavy patchworku, na které má dílka i má sestra. Když budeš mít náladu, podívej se. Marcela
  http://www.ladkapatchwork.estranky.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Marcelko, ano máš pravdu, hrnky byly, když si poslala určitý počet etiket, takže to byla jistota. Byly tenkrát všude :-) Díky za pozvání, ráda se podívám. M.

   Vymazat
 4. Marti, jsem moc ráda že se ti panenky líbí.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.