úterý 15. listopadu 2016

v ranním oparu


No, s tím ranním oparem to zas nebylo až tak dramatické.
Jen se mi název líbil.
Včera ráno mrzlo a jinovatka byla všude a mě uchvátilo krásně ojíněné spadané listí.
Už svítilo sluníčko, takže kouzlo bylo dokonalé.


Justýnka mi asistovala u focení a listí jí krásně šustilo pod tlapkami.
Vlastně nevím, proč jsem ji taky nezachytila. Pravděpodobně tam pózovala pro mě.
No pózovala není to správné slovo.
Lítala v listí jako blázen, chvilkami vyskakovala do výšky a vypadalo to, že ji to baví.
Asi jí listí učarovalo jako mně, takže jsem ji vlastně vnímala jen na půl.Listí spadané z magnólie je trochu jiné než pod třešní. 
Na magnólii jsou už pupeny na květ, což mě tedy trochu děsí.
Nepamatuji si, že by v loni byly tak brzy, ale to nic neznamená.
Zapomínám a občas čistím "hard disk" tak, že deletuju i to důležité..


Z třešně už je listí téměř spadané a jsou opět i z dálky vidět naše zahradní obrazy.
V zimě si je vlastně víc užíváme a nejen proto, že už je listí nezakrývá.
Na zahradě toho zase tolik ke kochání není.
Obrazy tedy dominují.
Užívám si konečně podzim na naší zahradě.
Zdokumentováno, tak zítra můžu hrabat.
Ale je mi té krásy vlastně líto.

10 komentářů:

 1. Pěkné ráno,
  má to i tak své kouzlo a musím říct,že čím jsem starší,tím víc si tohle všechno nějak uvědomuju a pookřeju nad tím.Vždycky říkám dětem nojo stárnu :)
  Přeji od nás pěkný i když mrazivý den.
  Renča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reny, ano je to přesně tak. Dřív jsem považovala většinu věcí v přírodě a kolem nás za samozřejmé a čím jsem starší, tím teprve objevuji krásu, kde jsem ji dřív neviděla. Také přeji hezké ráno a pěkný den.

   Vymazat
 2. Teda teď chci napsat naprosto totéž :-))...čím jsem starší víc si všímám a obdivuji kouzla přírody.-))...budeme podobný ročník:-))...možná,že ve 20 bych to ani nedočetla :-))Krásné dny !! Michaela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, já jsem tady před časem v nějakém příspěvku vzpomínala na taťku, jak mi ukazoval hezké stromy, hezké kytky a já si říkala, co proboha má, vždyť je to samozřejmé. Bylo mi 16-17. Až před pár lety jsem pochopila tu krásu a začala ji vnímat, jen taťkovi už to neřeknu. Hezké dny.

   Vymazat
 3. Na fotkách krása, ale v záhrade bordel. My musíme lístie zbierať skrz psíkov. Ja zbieram lístie kosačkou. Krasne vyčistí trávnik, medzitym poseka to lístie a v komposte nezaberie toľko miesta. A medzitým upracem a odložím veci a je v záhrade celú zimu čisto. A je to 100 krat rýchlejšie ako hrablami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zitko, u nás začal podzim později, takže teprve teď listí opadalo a ještě není všechno. Navíc jsem ještě v rekonvalescenci, takže úklid zahrady jsem odkládala, ale mně přijde spadané listí pořád krásné :-), i když vím, že uklidit se musí.

   Vymazat
 4. Marti, ráno bylo krásné i u nás na jihu. Jen kdybych nemusela v té kráse škrabat sklo na autě. Přeji vám i nám samé krásné dny.
  Marcela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcelko, zima přináší i nepříjemné věci a v podstatě se už těším na jaro. To brzo, viď? :-) Přeji ti hezký večer a hezké dny. M

   Vymazat
 5. No Marti, u nás moc krásné ráno nebylo, -3°C a opět mlha, auto se též škrábalo a při zatápění na chaloupce byly též 3°C, takže tak, hrabat zahradu budeme až ve čtvrtek, pokud se nevyplní déšť , ale fotečky jsi udělala pěkné - a co záda - dobré? Maryša :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maryško, to jsem fotila v úterý a to u nás bylo ještě celkem dobře. Teď už jsme taky v mínusech a včera celý den pršelo. Záda už jsou lepší, sice pobolívají, ale už nemusím odpočívat, ale na tu zahradu si ještě netroufám. Můj muž je teď pořád v práci, tak to čeká na mě, ale nějak se nestresuju. Až to půjde, tak to půjde. Děkuju a měj se hezky. M.

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.