neděle 4. dubna 2021

dnes fialkově modrá


Aneb mám vanu plnou fialek, mám vanu plnou fialových fialek... 
Pro hezkou neděli trochu modré do fialova z naší zahrady, na které nemáme pražádnou zásluhu. Naše nepříliš starostlivá zahradní péče přináší trochu přírodní krásy. Už začínají vylézat i tulipány a to i na místech, kde nikde nebyly. Ale zatím kraluje na zahradě zlatá a modrá.
Samozřejmě u revize zahrady v pátek nebo kdy to bylo, nemohla chybět ani Sára. 
Kontroluje od vrátek, která jsou pořád zabezpečena proti podlezení, což už je vzhledem k tomu, jak moc vyrostla, celkem směšné.
Mějte pohodový den. Jo a ve vaně fialky nemám.


8 komentářů:

 1. Marti, dnes jsem kontrolovala zlatici, která roste před domem a zatím nic. U vás je přece jen tepleji. Fialky vám krásně kvetou a určitě i krásně voní. Dnes jsem si udělala radost a na Lidlu si koupila tulipány.
  Mějte všichni pohodovou neděli.

  OdpovědětVymazat
 2. Máš na zahrádce krásné jaro do fialova. U nás je to zatím stále do bíla - odkvétající sněženky, malý z ničeho nic objevený trs bledulí, čemeřice a dost. Zlatý dešť začíná mít na větvičkách zatím náznak, že rozkvete.
  Hezkou neděli velikonoční !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. U nás kvete zatím čemeřice a krk vystrkují hyacinty. Dnešní mráz je asi dost zaskočil, stejně jako nás. Bojím se jít do skleníku podívat se na sadbu! :-((
  K fialkám bych přivoněla s radostí.
  Marti hezkou neděli.

  OdpovědětVymazat
 4. Teda, to je fialek. Tolik jich na zahradě nemáme, ale pár, kolem houpačky ano. :o)
  Marti, měj pohodovou neděli. D.

  OdpovědětVymazat
 5. Martino, to je krásy po té nudné zimě. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 6. Marti, krásně ti fialky kvetou. Já doufám, že je ještě zastihnu kvetoucí na chalupě. To záleží na tom, kdy nás pustí za hranice okresu :).
  Hezké jarní dny

  OdpovědětVymazat
 7. Marti, já dnes objevila úžasně silné nerozkvetlé hyacinty - byly pod listem čemeřice :o) Fialky nemáme... A jsou tak krásné!
  Přeji hezké sváteční odpoledne, Helena

  OdpovědětVymazat
 8. Marti, máš krásné fialkové fotografie. U nás letos kvetou na zahradě, ale i na vedlejším dětském hřišti. Úplná fialová záplava.
  Hezké jaro. M.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.