čtvrtek 8. dubna 2021

obrazy i hudba

Dnes mám pro vás opět pozvánku na online výstavu jen s tím rozdílem, že na celou výstavu se musíte podívat sami, protože obrazy na téma Šumava nejde sdílet. 
Výstavu si můžete prohlédnout na stránkách Milli Janatkové
Všechny potřebné informace k výstavě najdete v mém už zveřejněném článku níže. Úvodní foto obrazu s výstavou nijak nesouvisí, jen téma je stejné. Je to obraz, který nám visí doma a který jsem si od Milli už dávno koupila. Omlouvám se za nekvalitní foto, ale téma Šumava mám pod sklem, tak je to špatně vidět. Mám ho i s věnováním a podpisem.
Mějte pěkný den a snad se vám výstava bude líbit. Výstavu otevřela koncem března vernisáž s hudbou od Milli Janatkové, tak se na ni můžete podívat ze záznamu.Oba výtvarníky spojilo jediné téma – Šumava.
Marta Dušková

Výstava Šumava romantická a inspirující je společnou výstavou mělnické rodačky, malířky a hudebnice Milli Janatkové a malíře a grafika Jaroslava Macka.

Výstavu otevřela koncem března online vernisáž a obrazy Šumavy obou autorů je možné shlédnout online na webových stránkách Milli Janatkové tady až do 31. srpna 2021.

Milli Janatkovou není zapotřebí moc představovat, většina mělnických ji zná. Milli ve své osobní tvorbě vyjadřuje úctu k předkům a otevírá téma odpovědnosti a sebepoznání prostřednictvím příběhů z osobní i kulturní historie. Ve výtvarné tvorbě se věnuje barevnému linorytu a akvarelu.

Jaroslav Macek od roku 1970 žil, tvořil a vystavoval ve Francii. Jeho výtvarná tvorba je především inspirovaná symbolismem mandaly v tibetském a sakrálním umění Himaláje. V roce 2017 se vrátil zpět do České republiky a hodně jej v posledních letech inspirovala šumavská příroda.

Více informací o obou autorech je zveřejněno na www.millijanatkova.com .

Záznam vernisáže výstavy Šumava romantická a inspirující i s hudbou Milli Janatkové je důstojným vstupem na výstavu.

5 komentářů:

 1. Poslechla jsem si i podívala se. V této době to je fajn příspěvek.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Marti, děkuji za kulturu a musím podotknout, že se mi moc líbí ta fotka s Milli.
  Měj hezké odpoledne, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Marti, děkuji za nabídku kultury, která nám tolik chybí.
  Měj hezký den. 🍀

  OdpovědětVymazat
 4. Ráda jsem se na výstavu podívala a přiznám se, že víc se mi líbí obrázky Milli Janatkové.
  Měj se hezky.

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, Ty nás tak hezky zásobuješ kulturou. Moc Ti za to děkuju. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.