pátek 2. října 2020

když už musím, tak nějaký design


Roušek máme doma hodně. Nejdříve nám našila naše dcera, pak se do toho pustil můj muž a ze zásoby látek vybíral sovičky, ptáčky atd., něco, co by nás bavilo. 
Nakoupil ještě jednorázové, takže roušek u nás rozhodně nemáme nedostatek.
V září jsem rozhodla, když už je máme nosit a kdo ví jak dlouho, tak nějaké krásné a koupila jsem dvě od výtvarnice, o které jsem tady už několikrát psala a prezentovala i výrobky, které jsem většinou nakoupila jako dárky. 
My máme na lednici od ní magnet.
Vzpomněla jsem si na ni, když jsem začala hledat designové roušky, jak by kdysi řekla moje babička "roušky kostelové". Do kostela nechodíme, ale někdy se hodí anebo člověk chce jako já, aby měl na hubě něco krásného. Třeba při nějaké slavnostní akci či vernisáži. A jsou za přijatelnou cenu.
Takže dnes roušky od výtvarnice Zuzana Honsové
Můj muž si vybral černou s ptáčkem a já mám s andělkou a kočičkou.
Jo, a poprvé si ji vezmu na volby.
Mějte pěkný den s něčím krásným, co vás potěší.14 komentářů:

 1. Marti, vybrali jste si hezké kousky. My máme ty, co jsme šili na jaře a pak také nosíme jednorázové. Kamarádka nám ušila barevné, pro muže jsem vybrala maskáčovou a já mám s ovečkou.
  Měj pěkný den.

  OdpovědětVymazat
 2. Marti, ty roušky jsou parádní. 👍👍👍 S jejich výrobou se doslova roztrhl pytel. Byli jsme během léta několikrát na trzích v Ředhošti a nejčastějším artiklem tam byly roušky. Já jich ušila na jaře poměrně dost, takže zatím máme vystaráno.
  Měj hezký den

  OdpovědětVymazat
 3. Taky si na volby beru kostelni roušku a krajkove,bilé rukavičky💖

  Zdravim Vas a muj studentsky Melnik

  Vera🌸

  OdpovědětVymazat
 4. S krásnou rouškou je hned veselejší ten den.. Zdravim vás z ovy, Jiřina

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, krásný roušky.Přeji hezký víkend a hlavně hodně zdravíčka.Martina

  OdpovědětVymazat
 6. Ta ptáčková je kouzelná. I když ta Tvoje taky. Hodobóžovou žádnou nemám, většinou vybírám dobře udržovatelnou bavlnu. J.

  OdpovědětVymazat
 7. Marti, jsou kouzelné! Je pravda, že se snažím ladit s oblečením. Moc se nám líbil luxusní pánský obchod v Heraklionu, pod krásnými kravatami ležely ve výloze stejné nebo ladící roušky...
  Měj hezké odpoledne, Helena

  OdpovědětVymazat
 8. Marti, obě jsou moc pěkné. Nosit je musíme, ale už aby ta hrozná doba byla u konce. M.

  OdpovědětVymazat
 9. ZDRAVÍM BÁJEČNÉ DIETLOVIC, JSTE STYLAŘI !!

  OdpovědětVymazat
 10. Marti, tak ty jsou překrásné :) Já mám roušky ještě z jara. Vybírala jsem bez obrázků, buď jednobarevné a nebo s jemným vzorkem, abych je sladila k oblečení. Zatím stačí, i když vidím, že ty tmavé už začínají být trošičku oprané. Asi napíšu Ježíškovi 😂
  Marti, měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
 11. Fakt jsou parádní! Kolemjdoucí se na vás rádi podívají.
  Jak píše blondýna, jste stylaři :-).
  Hezký den !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 12. Koukám, že zaostávám, nosím takové, co mi zakryjí pusu a noc a k ničemu se nehodí, vy jste parádníci!Jako přísedící v komisi jsem koukala, v čem chodili volit občané a někteří měli pěkné roušky.
  Do Prahy nosím bytelné, neprůstřelné a do obchodu tady ty normální.
  S heslem čert vem koronavir zdraví tebe, manžela a kočičku Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 13. Marti, obě jsou krásné. Je mi jasné, že ty jsi "musela" mít kočičí, ale já bych volila s tvým mužem (tedy roušku, pokud jde o politické preference, tak to netuším :D). Já nosím většinou jednorázovky - nejlíp se mi v nich dýchá. Parádnější mám dvě květované, co jsem dostala od synovy slečny, která je na jaře hdoně šila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentáře, už nemám, co bych dodala. A myslím, že si ještě nějaké krásné roušky a umělecké koupíme. Mějte všichni krásný den.

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.