pátek 16. října 2020

zapomenutá dílka


Nemůžu na výstavy, tak jsem si udělala výstavku doma z díla vnoučat. 
Na takové to domácí dívání. 
Ne vždy stíhám fotit naše domácí tvoření. První dva obrázky jsou od Loly ze září, Alanovy kresby tady nebudou, nestihla jsem vyfotit a on si je většinou odnáší domů.
"Babi, máme nové krásné akvárko", hned mi sděluje Lola a já chvíli mlčím, než jí prozradím, že už mi maminka poslala fotky. 
"Babi, já ti ho namaluju".
První dílo se tedy jmenuje Akvárko u nás doma. 
Druhý obrázek, který mi namalovala, vlastně vznikl tak, že si Lola všimla: 
"babi, to už je dávno, co jsem tohle malovala. Já ti namaluju něco jiného, jo? 
A co chceš namalovat"?
Loly, co chceš ty.
Tak mám na zdi, která je nad schody a většinu výtvorů malovaly či vytvářely děti, nový obraz pod sklem. Lola sama vyndala nějakou tvorbu z rámu a sama dosadila svůj nový obrázek. 
Přišla mi ukázat, až bylo hotovo. 
Tohle jsou nejkrásnější dárky, které jsem dostala. 
A dnes se pokochá i maminka, která to ještě neviděla.Tyhle dva poslední obrázky vůbec nevím, kdy jsme tvořili ani čí je to dílo. Děti budou určitě vědět.
Schovám vše, stejně jako výtvory našich dětí, ale nestíhám dokumentovat. 
Předpokládám, že ten první je od Loly. Nicméně tyhle dva by měly spatřit světlo světa, protože jsou krásné. Teď v současné době dlouho nic tvořit nebudeme a uvidíme se jen přes kameru počítače, tak je vhodná doba naše tvoření připomenout.
Mějte pohodový a klidný pátek.

P.S. Připomínám hru. Kdo se chcete ještě přidat, hrajeme do neděle 18. října.


9 komentářů:

 1. Marti, to jsou krásné obrázky. Také si schovávám obrázky od vnoučátek. V neděli jel manžel na otočku k mladým. Když tu byla naposled Verunka, tak jsem zapomněla vrátit rodičům kartičku zdravotní pojišťovny. Tak jim ji vezl a poslala jsem na ochutnání hrušky a broskve z dědovy zahrádky. Na oplátku mi přivezl obrázky od vnoučat a z ruličky od papírových utěrek postavičky.
  Měj pěkný den.

  OdpovědětVymazat
 2. Taky člověk nikdy neví, zda mu doma u stolu nesedí malý Picasso, že :-)
  Přeji krásné chvíle u domácí výstavy, kochejte se, radujte se.

  OdpovědětVymazat
 3. Nu už jsem tady někdy psala, že tvorba dětí je úžasná. Opravdová.
  Klidný den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezké obrázky děti namalovaly. Tvorba dětí vždy potěší, také mám schovaný sešit našich kluků, kde mi psali první písmenka a po nich zase vnoučata a přidala nějaký ten obrázek. Je to takový můj soukromý poklad...Přeji vám všem hlavně pohodové dny a to nejdůležitější: ZDRAVÍ

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, jsem na tom stejně, mám schované obrázky svých dětí a samozřejmě i svých vnoučat. Občas si dělám legraci z dcery, která vystudovala propagační výtvarnictví, když vytáhnu nějaký její obrázek se slovy: "ranná díla umělcova." Sára i Ema podědily talent po své mamince. Ema mi dokonce k narozeninám namalovala obraz. Sice je abstraktní, ale moc se mi líbí. Asi proto, že je z lásky, jak mi říkala.
  Máš šikovná vnoučátka 👍💕
  Měj hezký den

  OdpovědětVymazat
 6. Myslím, že to je víc jak důstojná náhrada za zavřené výstavní síně!
  Marti, měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
 7. Marti, přidávám se k chvále obrázků. Moc se mi líbí. Všechny. Tak si domácí galerii pěkně užívej
  Hezký den
  BTW - dneska jsem ve zprávách viděla hezkou akci galerie ve Vysokém Mýtě - pracovníci galerie ukazovaly zvětšená výtvarná díla v oknech formou podobnou orloji (ten těch oken bylo víc). Přišlo mi to jako skvělý nápad, jak současnou (ke kultuře díky omezením trochu macešskou dobu) oživit.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc krasne obrázky! Také už jsem premyslela, ze zarámuji některé Nelinky výtvory. :) oba se teď s Jurou pustili do malby vodovkama. A já přemýšlím, ze teď, když nás nejspíš čeká karantena, vytahneme i tempery. Musím dokončit obrazy na zakázku a děti budou určitě nutné potřebovat malovat taky. 🙈 měj se krasne, Sabi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za všechny krásné komentáře. Mějte pohodové dny.

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.