sobota 22. února 2020

na mýty nebyl časTuhle hromádku knížek jsem odložila na parapet okna už někdy koncem listopadu a k prolistování jsme se dostali až tento týden.
Knihy většinou kupuji jen pro mého muže. Máme hodně velkou knihovnu, ale já v posledních letech, ale to už víte, nemůžu moc číst. 
Občas ale "seniorka" něco objedná ve slevě, jak jinak.
Fakta či něco podobného, jak jsem zjistila, se mi čtou líp než beletrie. 
Nevím proč, i když mi to trvá docela dlouho. 
Před týdnem jsem dočetla teprve knihu Psychiatrické posudky Hitlera, kterou jsem dávala na blog někdy v létě, mimochodem velmi zajímavá kniha a i krásná zpracováním a s velkým množstvím dobových fotek. Výhoda pro mě je, že ji mohu na týden klidně odložit a až si mozek odpočine, pokračovat dál. 
I dnes stojí kniha skoro čtyři stovky a já ji koupila v akci za 69 korun. 
No nekup to. Za původní cenu vzhledem k tomu, že jsem nevěděla, jestli si ji skutečně přečtu, bych ji nekoupila.
Totéž se stalo v listopadu a já nakoupila v časově omezené akci šest knih za mrzkých 383 korun. 
Jen samotná kniha, kterou vám tady dnes trochu představím, "100 hoaxů a omylů, které napálily vědce", stojí opět obvyklých 357 Kč. 
Zhruba tolik stojí každá z těch šesti knih. 
Tyhle akce většinou trvají třeba jen jeden den a dozvím se o nich přes facebook, kde mám u některých prodejců zadáno sledování, takže není možné ani dát rychlou informaci na blog.
Knihy jsme si prolistovali s mým mužem společně, pobavili jsme a některé části i četli a shodli jsme se na tom, že jsem nakoupila samé zajímavé knihy.
U knihy mýtů jsme se hodně pobavili. Někdy jsme tedy zírali, že je vůbec něco nutné dementovat jako mýtus, páč to by nás ani nenapadlo, ale některé nás překvapili. 
Zajímavé jsou všechny knihy a většina je hodně výpravných s fotografiemi, ke kterým bych se určitě nedostala nebýt slevy.Tak dnes s vámi jednu knihu trochu prolistuju. Nebude to recenze, ještě jsme ji celou nepřečetli a navíc Stánině knihovničce, na kterou se vždy těším, já konkurovat rozhodně nemůžu. 
Z mýtů jsem nevybírala podle nějakého konceptu. Jen pár z těch, které jsem si zatím stačila přečíst.
Mějte pěknou sobotu. Já dnes pracuju na velmi pěkné akci. 
U nás je tradiční masopust, tak snad se mi povedou zajímavé fotky.

13 komentářů:

 1. Marti, tu knihu o mýtech bych si docela přečetla. Asi začnu chodit do knihovny. K nám už se moc knih nevejde. Teď postupně čtu knihy, které jsem si koupila během podzimu. Beru si je s sebou když jdu na urologii, protože tam je to vždycky na 2-3 hodiny čekání.
  Těším se na reportáž z masopustu. Užij si hezký den. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, i my máme plnou knihovnu v obýváku, malou knihovničku v ložnici pro hosty a můj muž má plný noční stolek, ale občas prostě neodolám. Měj pěkný nový týden.

   Vymazat
 2. Marti, nakoupila jsi dobře. A když knihovna přeteče, tak se knížky dají posunout vždycky někam dál.
  Hezký víkend

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, přesně tak. Navíc jsou po Mělníku knižní budky, kam se taky dají nějaké knihy odložit, ale ještě jsme nějak neměli potřebu. Měj pěkný vstup do nového týdne.

   Vymazat
 3. Marti, na čtení knih už nemám moc oči v pořádku, jsem ráda, když si cokoliv můžu zvětšit na počítači, ale tato kniha mne dost zaujala a věřím, že bych do ní také nakoukla. Třeba s tou solí, já zase někde slyšela, že voda se solí se vaří déle, proto solím, až když do ní vložím suroviny, třeba ty špagety. :o)
  Přeji hezký víkend. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, přesně, podle mě solení vody zpomaluje var a já solí taky, až se voda vaří. Měj pěkný nový týden.

   Vymazat
 4. Teda, díky zbaštěným žvýkačkám nemusím na bandáž, mám zalepeno nostop až do konce života. Ale před dětmi to samozřejmě zapřu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, dobře si vybrala a těmi fotka si nás nepochybně mnohé navnadila. I já jsem ráda, že na ty žvýkačky jednou neumřu :o)
  Přeji hezkou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, no některé mýty jsou k pobavení. Měj pěkný nový týden.

   Vymazat
 6. Určitě bych si v knížce listovala a četla. Koupila jsi dobře.
  Hezkou neděli!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 7. Ta kniha je velice zajímavá. Zkusím se po ní podívat. Tu bych si s chutí přečetla.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.