středa 4. listopadu 2020

jak jsem potkala malovaný podzim


Před pár dny jsem psala, jak málo barevný se mi letošní podzim zdá a dávala jsem na blog barevnou fotku naší hrušky. Včera bylo počasí krásné, slunečné právě vhodné na náš dlouho plánovaný výlet. Místo toho jsem jela do Prahy na kontrolu, ale já teď hodně vnímám cestu jako cíl.
Měla jsem s sebou foťák jako obvykle, páč projet většinou Prahou po magistrále je jako jet vyhlídkovou lodí a už jsem několikrát fotila z auta místa, která tak dobře znám a která mám po spoustu letech pracovního pobytu v Praze tolikrát prochozená. Přesto se jimi ráda kochám.
No tentokrát bylo vše jinak. Prahu jsme projeli tak rychle, že jsem se ani nestačila pořádně pokochat a o focení nemohla být vůbec řeč.
Ovšem to jsem netušila, že krásný malovaný podzim objevím u nás za humny. 
Touto cestou, kde jsou ovocné sady, jezdíme jen do Prahy a naposledy jsem byla v Praze před třemi týdny a to ještě podzim moc nebarvil.
Takže dnešní podzim jako malovaný mám za humny. Něco jsem fotila při jízdě autem, některé fotky dokonce přes čelní sklo a některé jsou foceny při zastávce, kdy jsme se pokochali barvami oba s mým mužem. Tak třeba se pokocháte dnes i vy. A opravuji svůj názor. Podzim letos barevný je.
Tak mějte dnes barevný den. 
Vzhledem k tomu, že je ještě tma a já píšu v pět hodin ráno, nevím ještě, jak bude dnes.

13 komentářů:

 1. Mávám barvám, mávám podzimu a naději.
  Příjemné fotky pro oko i duši.

  OdpovědětVymazat
 2. No a já musím Marti, taky opravit svůj náhled na málo barevný podzim. Včera jsem svoji procházku vzala jiným směrem a kochala se barvami podzimu takovými, jak mají být :-).
  Tvoje fotky jsou toho taky dokladem.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. No jo, už se to vybarvuje, jen aby nepřišel rychle nějaký mrazík, který by tu krásu shodil. Měj se. J.

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, pěkně jsi to nafotila. Zdravé dny Ti přeje Marie.

  OdpovědětVymazat
 5. To je stručně řečeno Když se Polabí vybarví. A ty jsi to pohotově zachytila. Jestlipak jsi manželovi říkala: jeď pomalu, abych neměla na fotkách oranžové čáry? Martino, zdravím tě!!! Jiřina z N.
  Už jsi malovala vaši Kočindu?

  OdpovědětVymazat
 6. Marti, krásně jsi zachytila barevný podzim u vás. Stromy v řadách jsou jak šiky vojáků. U nás už je víc zlata na zemi ne na stromech.
  Dnes je u nás pod mrakem, žádná hitparáda.
  Měj pěkný den.

  OdpovědětVymazat
 7. Marti, krásné a barvami hýřící fotky. 👍👍👍 Stačí sluneční paprsky a podzim je mnohem hezčí. U nás je dnes celý den pod mrakem.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
 8. Tak, tak. Letos je podzim velmi fotogenický.

  OdpovědětVymazat
 9. Marti, krásně se to u vás vybarvilo - jabloně jsou nádherné. Mám ráda barevný podzim, padající listí. Přeji ti krásné podzimní dny. Iva

  OdpovědětVymazat
 10. Marti, moc pěkné fotky. Já tento týden vylezla zatím z domu jen na očkování proti chřipce a to jsem jela metrem na polikliniku a navíc zrovna pršelo. Jinak pracuju, pracuju a pracuju (sakra ten HO je horší, než když chodím do práce). Takže teď jsem se kochala aspoň díky tobě.

  OdpovědětVymazat
 11. Marti, je , ale doposud se muselo trochu hledat. Snad nás čeká pár slunečných dní a uvidí tu parádu všichni.
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět díky za všechny milé komentáře a mávám vám všem. Mějte pohodový a zdravý den.

   Vymazat
 12. Fotky jsou krásné, zlatý podzim. Hezký pátek měj. J.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.