pátek 19. června 2020

já to fakt nenávidím!!!

Vždycky jsem si myslela, že nejsem konzervativní. Mám ráda změny a sama je vyvolávám, protože život je změna.
Kromě jediné výjimky.
Nesnáším, když mi něco, co mi uživatelsky vyhovovalo a co jsem už dělala po paměti, v programu naprosto změní. Nesnáším nové verze a to na počítači pracuji od roku 1996, takže nejsem nováček a úplně negramotná. Nakonec v Komerčce, kde jsem s počítačem začínala, byly programy docela složité, takže, když jsem přešla po pěti letech do zdravotní pojišťovny, přišly mi programy strašně jednoduché a já za hodinu radila, proč se škrabat pravou rukou ze levým uchem, když to jde jednoduše. 
Chvíli mě všichni nenáviděli, no jo radí a ani tu není den, než pochopili, že mám pravdu. 
To jen na úvod.
Přesto nenávidím v tomhle případě každou změnu. Odmítla jsem i novou verzi facebooku, protože jsem ji nesnášela. Tam mi ale dali možnost volby.
Změnili i program na Fleru, který mi rovněž přijde trochu neohrabaný a hodně nepřehledný.
Blogger mi vyhrožoval už pár týdnů, že bude nová verze po sedmi letech, ať si ji vyzkouším.
Včera jsem ji vyzkoušela a už z ní nešlo vystoupit. Ne, není vůbec složitá na pochopení. Příspěvek včera vyšel naprosto v normálním čase a vy změnu nepoznáte.
Ale pro mě se toho změnilo spoustu. Už nejedu naslepo, ale musím se soustředit. Vlastně tam není naprosto vůbec nic nového, žádné nové tlačítko, jak si usnadnit práci. Je to jako, když mi někdo zboural krásnou věž z kostek a rozházel je po celém domě a já je teď musím pracně hledat.
Dřív jsem fotky k příspěvku nahrála najednou všechny, teď to nahrává po jedné fotce, což je oprus a časová ztráta.
Dřív, když jsem chtěla změnit umístěnou fotku, nabídla se mi velikost menší, větší, největší či skutečná nebo přidat popisek.
Teď při každé fotce klikám jako blbec na znaménko + a koukám, jestli to už stačí, či je to málo anebo moc. Kde je popisek, zatím nevím.
Tohle pro mě není přínos k lepšímu. Proč tolik zbytečných kroků, když před tím stačil k akci jeden?!
Vypadá to, že někoho po sedmi letech, možná je to víc, jen já blogger sedm let používám, přestala verze bavit, ale nic nového nevymyslel.
A ještě hledám sakra tlačítko publikovat a statistiky jsou naprosto nepřehledné, no ale vypadá to, že přes to vlak nejede.
Změna podle mě má být k lepšímu anebo na stejné úrovni, protože nás původní verze už nudí.
Proč jsou některé změny k horšímu???
Proboha.
Anebo se to zdá jen mně?
Vlastně nevidím žádnou podstatnou změnu, jen mi to přijde jako škatule škatule hejbejte se anebo špatně poskládané puzzle.
Přemýšlím teď, proboha, kde ještě mohou provést upgrade... Co často používám. 
Panebože, úprava fotek. 
Program se upgradoval snad před rokem, tak stačilo, jo?!
Dnes od včera leje jako z konve, takže v úvodu je fotka ze včera, dnes už nic nenafotím. Vodu vítám, jen nám včera při náhlé bouřce zmoklo prádlo.
Mějte pěkný pátek. Jo na té růži na fotce je moucha. Všimla jsem si jí, až jsem stahovala fotky. 
Teď vám jinou ale nenabídnu.

P.S. Tak teď jsem si všimla toho blbého tlačítka vrácení k původní verzi. Tak už jsem se tam vrátila a jsem v klidu.

14 komentářů:

 1. Marti, já tu novou verzi zatím nevyzkoušela, zatím jsem ráda, že se trochu orientuji v té stávající. Teď jsem se trochu vyděsila. Ale píší, že stará verze rozhraní bude stále dostupná, tak asi u ní zůstanu.
  Líbí se mi růžička i s mouchou.;-)
  U nás včera pršela a dnes nanovo. Měj se hezky. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růži, ty máš blogspot a já blogger, to je něco jiného. Tady možnost výběru není. U nás leje pořád, měj pěkný pátek.

   Vymazat
  2. Ježíš teď jsem si všimla, že pracuju v blogger.com, ale u zveřejněného příspěvku mám blogspot, nikdy jsem si toho nevšimla, tak mám asi to samé, co ty.

   Vymazat
 2. Marti, také mě to nabízí novou verzi, ale oddělují to co nejvíc. Na Facebooku už jsem par stížnosti četla, takže... jinakto zboží na Fleru mě teď ničí. Vůbec se v tom nevyznám, mam zmatek v tom, co je veřejné a co skryté atd. Takže té úplně chápu... měj pěkný víkend! Sabi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sabi, v nové verzi jsem zveřejnila dva příspěvky a konečně jsem si všimla tlačítka díky Růže návrat k původní verzi, tak jsem zase zpátky. A ten Fler fakt nenávidím. Měj pěkný víkend.

   Vymazat
 3. Mě to taky vytočilo, a to až tak, že jsem uvažovala, že končím. Dam tomu poslední šanci. Pěkný víkend a pevné nervy. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituško, vyzkoušela jsem tu novou verzi dvakrát, dá se to, ale je to naprostý oprus, tak jsem zase na starém... Měj pohodový a klidný víkend.

   Vymazat
  2. Ja ti nevím, jestli jsem někde něco blbě odklikla, ale mě se to neptalo, jakou verzi chci a hned jsem minule byla v nové verzi. A na mobilu mi vůbec nešly vkládat fotky...

   Vymazat
 4. Marti, také mám obavu z nové změny. Čekám, co to tak výhodného přinese. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marusko procvicime si mozek, slovní zasobu (jako jak rict slusne dop...., co s tim mam udelat?). Jinak jsem zadnou pozitivni zmenu nevidela. I kdyz, dost času jsem viděla rudě, tak jsem mozna neco prehlidla🤔. J

   Vymazat
  2. Jituško, klidně si ulev, tady se to smí. Do prdele!!! Holky, mějte klidný víkend.

   Vymazat
  3. To jo, ale doma to miláček nerad slyší. J.

   Vymazat
 5. Marti, vyzkoušela jsem a rychle se vrátila. Dokud to ještě jde. Ty fotky jsou fakt opruz. Taky nahrávám 10x.
  Nechápu, proč mění fungující systém za nefungující?
  Jitka

  OdpovědětVymazat
 6. Marti, souhlasím, některé aktualizace přinesou pro uživatele jen problémy. Fotky mi taky trvají, jinak jsem si už asi zvykla...
  Měj hezkou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.