sobota 18. září 2021

dům plný zvířátek


aneb na skok do Prahy. 
Včera konečně volnější den kromě ranního psaní rozhovoru, takže plán jede se do Prahy. 
Nikdo teď  v celé rodině nestíháme, všude je to stejné, všude moc práce, a stýská se mi po skoro měsíci po všech, tak aspoň někoho chceme vidět, kdo má zrovna čas.
Ještě jsem si kontrolovala, zda mám foťák, bez něj nemůžu.
Děti jsme vyzvedávaly ve škole a byly moc rádi, což daly ve škole najevo velmi hlučně a náš prvňáček Alánek se mohl pochlubit svojí třídou a na stěnách svými výkresy. Ta panda uprostřed je jeho a pak ten krtek v kalhotkách.

Babi, ty jsi ještě neviděla moje nové křečky. Vyfotíš je, viď?
Ptá se Lola ještě v autě. Říkala jsem, že bez foťáku přijet nemůžu. 
Lole se splnilo po půl roce přání. Křečky měla slíbeny, když se bude starat půl roku vzorně o ostatní zvířata, což jsou tři morčata, ty už jsem na blogu představovala, o svoje akvárko s rybičkami a dvě kočky Elzu a Huga. 
Nakonec jsme při focení, které vůbec nebylo lehké, páč ta roztomilá zvířátka nepostojí, pozorovali křečky všichni a mě překvapilo, jak jsou inteligentní a reagují na člověka. Syn má taky dva křečky a už si je vychoval tak, že sotva otevře dveře při návratu domů, začnou oba pištět na pozdrav a hned se chtějí mazlit v náruči.
Lolini křečci mají krásný třípatrový dům plný prolézaček a kolotočů a pozorovat je, jak se protlačují úzkým tunelem za pištění obou a mačkání se, bylo fakt zábavné. Jsou to holčičky. Jedna se jmenuje Emilka po prababičce, jméno druhé jsem zapomněla.

Tady začal děda něco vrtat, takže si děti ucpávají uši.

Po domě jsou další nádherná akvárka, které si pořídila naše Tereza a tu věž uprostřed vyrobila sama na zakrytí vzduchování. A zaznamenala i první chovatelský úspěch a narodilo se nevídané množství ancistrusů, což není úplně běžné. A protože je jich 40, muselo se koupit nové akvárko. 
Mami, pojď se podívat, vystřídá neustálé babi, pojď se podívat.Babi, půjdeš už nahoru do našeho pokojíku? Lola je netrpělivá, tak už musím. 
Alan: babi, já mám nový kufříček. Ten budu používat na výlety. Vyfotíš mě?Babi, my ti vyrobíme překvapení. To si můžeš vzít domů. 
Tak si domů vezu okatou příšeru a krásnou rybičku.
Tak to byly střípky a nahlédnutí do našeho pátku možná trochu bez ladu a skladu, ale s radostí. 
Dnes už mám zase pracovní den. Všichni po roce absence akcí chtějí pochopitelně stihnout všechno.
Mějte pohodový víkend.

P.S. Ještě jsem zapomněla na dárek od naší Terezy. Takových malých sladkých melounků se jí na zahradě urodilo už dvacet. No evidentně, co se týká zahradního pěstění, není po mně. Je po svém dědovi, mém tátovi, který by měl velkou radost, ale třeba to vidí...
Tereza má i nádherné obrovské dýně, sklízela kukuřici, spoustu cherry rajčátek, jichž byla opravdu velká úroda, takže jsme dostali i my a spoustu dalšího...

8 komentářů:

 1. Marti, to je hezký příspěvek ! Jde z něho tolik energie... Naše Anička nastoupila taky do 1. třídy, ale do třídy ani do školy tam rodiče a prarodiče vůbec nesmí. Zazvoní se na zvonek, řekneme pro koho jdeme a dítě pošlou. Takže výzdobu ani třídu neznáme. Křečci mají super vyžití, hlavně ten tobogán, to je pecka ! Děti mají krásný pokojíček, i kufříček ladí s postelí, to mám ráda... Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Marti, užili jste si krásné chvíle s rodinou a hlavně s vnoučátky. Naši kluci měli křečka, ale tenkrát takové krásné bydlení pro křečky nebylo. Ale i tak bylo zábavné ho pozorovat.
  Naše Verunka šla také do první třídy, ale rodiče nebo prarodiče také jen zazvoní a řeknou pro koho si jdou.
  Měj hezký den.

  OdpovědětVymazat
 3. Měli jste dohromady opravdu perfektní den.
  Máte činorodá vnoučata !
  Hezkou sobotu, Marti !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, hezky jste si to s vnoučaty užili. A ten domeček pro křečky je super.
  Hezký víkend

  OdpovědětVymazat
 5. Věřím, že to bylo pro všechny přítomné příjemné odpoledne.

  OdpovědětVymazat
 6. Marti, ty dětské kresby jsou boží!
  Ale, promiň, ta kočka, ta je! nádherná.
  Jiřina z N.
  jistě jsi u vnoučátek načerpala energii.

  OdpovědětVymazat
 7. Věřím, že jste si užili. Všichni!
  Marti, měj příjemný večer, Helena

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.