pondělí 28. srpna 2017

blízká setkání
Miluji ty dny, kdy naprosto přestanu vnímat čas a zdá se mi, že od rána uběhly minimálně tři dny. Den naplněný zážitky prodlužuje život. Zažívám to celkem často, protože náš život je vše jen ne nudný. Je naplněný událostmi, i když ne vždy příjemnými. Ale i to patří k životu. Nakonec, kdyby nebylo srovnání, asi bychom ta šťastná období ani nepoznali.
Na Moravu jsem jela ve čtvrtek a vrátila jsem se v neděli. 
Nepočítám dny, páč mám pocit, že domů se vracím po deseti dnech.

Setkání první
S mojí nejbližší rodinou u příležitosti oslavy narozenin mojí mámy. Setkáváme se několikrát do roka, takže celkem plynule navážeme tam, kde jsme přestali minule.

Setkání druhé
Lázeňská léčebna vznikla v Hodoníně až po mém odchodu na studium do Prahy a teprve později po revoluci se z léčebny staly lázně. Nikdy jsem neměla potřebu se tam podívat. Vlastně jsem si na to ani nevzpomněla, páč jsou stranou mého běžného hodonínského okruhu. Teprve nedávno jsem se dozvěděla o přilehlém krásném lázeňském parku, kde se každý rok konají něco jako řezbářské dílny, po kterých některá díla zůstávají, aby zdobila park. Parkem se částečně můžete projít prostřednictvím fotografií. Je nádherný, a tam jsem si poprvé pomyslela, že ano průmyslové město může být i lázeňským. Dopolední procházka byla pro mě zajímavá i tím, že jsem poprvé pozorovala naši dceru fotografku při práci. Snažila jsem se ji trochu fotit, ale bála jsem se, abych nevyfotila i objekty dceřina focení, na to nemám právo, takže fotky nakonec nejsou nic moc.

Setkání třetí
Oslava 80. narozenin. Schází se celá naše velká rodina a hlavně slovenská sekce. S některými jsem se neviděla víc než 11 let, některé jsem nepotkala ještě déle. Byly to krásné hodiny s dávno zapomenutými vzpomínkami. A chvílemi mi bylo líto, že žijeme daleko. 18 komentářů:

 1. Tak to je paráda, tolik dřevěných soch pohromadě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, ano byla to krása. A bez mojí sestry bych ji ani neobjevila. Užila jsem si to.

   Vymazat
 2. Tolik krásné řezbářské práce pohromadě, nádhera. Dřevo miluji, tak bych byla celá v úžasu. Díky Marti za zprostředkování fotkou...
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali, ano taky jsem byla trochu v šoku, páč jsem očekávala pár dřevěných soch. Měj se krásně.

   Vymazat
 3. Marti, to musela být fajn setkání. Vidět se s celou rodinou a mít tolik zážitků je krásný pocit. A dřevěné sochy jsou nádherné.
  Hezké pondělí. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, a to jsme ani nebyli samozřejmě všichni, někteří nemohli, přesto jsme byli taková menší svatba :-) Ano, sochy jsou krásné, procházela jsem kolem soch několikrát a kochala se. Měj se krásně.

   Vymazat
 4. Jsem unavená, přetažená a vadí mi lidé, dovedu si sebe představit, jak sedím, nevnímám,koukám a je mi skvěle, protože to prostředí k tomu doslova vybízí...hodit všechno za hlavu a žít okamžikem.
  Martičko, na rovinu, já ti to maličko, maličko závidím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blondýnko, já myslela, že už odpočíváš na dovolené :-) Ano, já jsem si taky potom jen sedla a rozhlížela se a kochala.

   Vymazat
  2. Kdeže...až v sobotu...

   Vymazat
  3. Aha, tak si to užij a odpočiň si.

   Vymazat
 5. To jsi mela krásná setkání. Slavení narozenin v rodině, park s krásnými sochami...
  Prostě sis to užila.
  Hezké dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, opravdu užila, jak už dlouho ne. I tobě krásné dny.

   Vymazat
 6. Hezká dřevěná dílka. Pěkně ten park oživí. Něco podobného myslím dělají i na druhém konci republiky - v Konstantinových Lázních. Když jsme tam kdysi byli, tak jsem taky v parku viděla dřevěné sochy a myslím u nich měli cedulku, že jsou z nějaké tvůrčí dílny řezbářů.
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, je to krásné. Člověk se jen kochá. Hezké dny.

   Vymazat
 7. Ahoj Martičko, setkání po letech s blízkými je určitě příjemnÉ a člověk si uvědomí, jak letí čas - aspoň tak to bývá u mne. Park je nádherný, škoda, že tak daleko, hned bych se tam rozeběhla. Měj se moc hezky. iVA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivy, ano fakt jsem si to užila. Měj se krásně.

   Vymazat
 8. U nás je taak krásně....Ila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, ani nevím, že je to i tvůj kraj. Ano, je tam krásně.

   Vymazat