pondělí 6. března 2023

barevný svět


Dnes vás zvu na další výstavu tentokrát do muzea. Tak pojďte nahlédnout se mnou.
Pohodový vstup do nového týdne nám všem.  
Malý barevný svět aneb sál plný barev
Marta Dušková

Pravděpodobně všem po zimě chybí barvy a jaro zatím nepřichází. Regionální muzeum Mělník otevřelo minulý týden výstavu mladoboleslavských výtvarnic s názvem „Co máme rády?“ a malý sál muzea je plný pestrých barev se vzpomínkou nejen na léto.

Výtvarnice Zuzana Muzikant Jeřábková a Květuše Burešová představují ukázku své tvorby, jejichž tématem je především příroda, květiny, ale i abstraktní malba či portréty. Celá výstava je optimistická a návštěvníci mohou nasát barvy, které zatím v přírodě chybí. Na výstavě se střídají výtvarné techniky olejomalba, akryl a akvarel.

Zuzana Muzikant Jeřábková pochází z Mladé Boleslavi a už od dětství se věnuje výtvarnému umění, kde převažuje kresba a malba. Zpočátku kreslí jen pro sebe, později pro přátele. V roce 2007 se zúčastní první společné výstavy Salon mladoboleslavských výtvarníků.

Květuše Burešová je rovněž výtvarnice z Mladé Boleslavi a je členkou mladoboleslavské skupiny malířů Vlna. Jejími prvotinami byly v devadesátých letech miniatury krajin olejem a akvarely s motivy přírody a květin. K malování se vrátila před šesti lety, nejprve k malování akvarelem, poté si oblíbila olejomalbu.

Výstavu v muzeu je možné navštívit do 26. března kromě pondělí každý den od úterý do neděle v čase od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin.
8 komentářů:

 1. Hmm, musí být příjemné touto výstavou procházet. Díky, že jsi nás na ni pozvala.
  Klidný den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem daleko, ale i taková virtuální prohlídka obrazů je krásná. Pro mne všechny ty obrazy mají svou poetiku a velké kouzlo. Nádhera, moc se mi líbí. Děkuji ti Marti, že jsem se mohla projít s tebou. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
 3. Hezká výstava. Ty krajinky a portrét holčičky se mi moc líbí. škoda, že je to daleko. Tato výstava by mě lákala. Měj krásné dny Marti.

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, moc hezká výstava. 👍👍👍 Oslovily mně vlčí máky a i další obrazy.
  Měj hezké dny.

  OdpovědětVymazat
 5. Martino, tam bych si vybrala... mám ráda obrazy, kde poznám, o co kráčí a ta barevnost se mi líbí. Pa Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 6. Marti, vybrala bych si vlčí máky a holčičku. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Marti, díky za možnost virtuální prohlídky výstavy. Líbila se mi.
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
 8. Marti, ráda jsem se podívala a oceňuji i samotnou instalaci na těch paravanech.
  Přeji příjemný den. Helena

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.