čtvrtek 2. srpna 2018

původně nákup pro děti...Výtvarných potřeb doma moc nemám, protože výtvarný talent mě fakt nepotkal. 
Babi, kromě vodovek nemáš jiné barvy, akrylové? 
Ne nemám.
Rozhodla jsem se tedy dokoupit. Na Lidlu jsme objevila akvarelové fixy, nakoupila akrylové barvy
A jukla na mě i malířská plátna. No nekup to.
Plátna měla zpoždění, ale už jsem začínala uvažovat, že to vše musím vyzkoušet, i když vůbec malovat neumím. Jako paletu jsem použila odložené úplně nové prkénko, který tady někdo zanechal. 
A možná je ta paleta sama o sobě náhodným výtvarným dílem. Líbí se mi.Moje zahradní obrazy, obrázky před drahně lety z kůže a kožené šperky, to byl nejvyšší level mého "výtvarného" snažení. 
No a co, že to neumím, však nechci aspirovat na vystavení v Národní galerii.
Tak jsem to zkusila a začalo mě to bavit. Domnívám se tedy, že výtvarné výtvory Loly a Alana jsou lepší a dcera mi sdělila, že ty první dva pokusy jsou styl jako van Gogh 😊 Já jsem ale brala inspiraci ze svých vlastních fotografií. Nevím, jestli budu pokračovat. 
Ještě mám jeden rozpracovaný. Uvidím.
Asi je drzost tady ukazovat moje neumělé malůvky, ale do mého virtuálního deníku patří, že jsem se na stará kolena zbláznila.
Možná si k letošním šedesátinám budu přát malířský stojan...

P.S. Výtvarné potřeby budu muset ovšem dokoupit znovu.


18 komentářů:

 1. Van Gogh... to bolo prve, co ma napadlo... Tiez maloval slnecnice ... A posledny obrazok, ten sa mi paci najviac... A vies ze takto na monitore by som ani nezistila rozdiel? Vobec si sa na stare kolena nezblaznila... Som toho nazoru, ze cas si treba vyplnit zmysluplne... Nikdy nevies, co ti to prinesie... Urcite POKRACUJ DALEJ ... Marti, pekny den prajem... L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Laury, děkuji za povzbuzení. Dcera výtvarnice a fotografka mi taky ten poslední pochválila, že je nejpovedenější. Měj pěkný den.

   Vymazat
 2. Marti, jsi skrytý, teď už tedy odhalený impresionistický talent! A ty slunečnice, jak příhodné...
  Jen klidně pokračuj, ale bacha na uši :o)
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Marti, Tvoje obrázky jsou kouzelné, mně se nejvíc líbí slunečnice. Určitě maluj dál,pokud Tě to těší.
  Přeji krásný i když opět horký den. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růži, děkuji. Chvíli určitě malovat budu, než mě to přejde :-) Jsem jak puberťák, který každou chvíli zkouší něco jiného - háčkované košíčky, patchwork... Měj hezký den.

   Vymazat
 4. Podívej, Martino, každý umělec nějak začínal, každý byl nějak drzý, tak proč né zrovna ty a proč né barvami z Lidlu.
  Já tě mám ráda, proto sem chodím, ale ještě víc jsi mi blízká tím Lidlem, protože na něm ujíždím já, moje dcera, moje švagrová a spousta dalších. Měli by nás švihnout do reklamy, všechny a ty tam budeš vystavovat svá díla, myslím jako v televizi !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blondýnko, moc děkuji za krásný komentář. Moc mě potěšil. Díky za shovívavost - prý svá díla hahahahaha Měj se krásně.

   Vymazat
 5. Proč ne malovat... Náhodou to máš docela povedené. Ten stojan si pořiď :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, díky moc. A neupeč se dnes v kanceláři a přežij to.

   Vymazat
 6. Teda Marti, člověk se nemá podceňovat.Mě se líbí nejvíc slunečnice a poslední obrázek.Já si myslím, že v každém člověku je takovýho nadání,ale musí to bavit.U nás konečně zapršelo i s kroupama.Jsem za to ráda i když jsme se s mužem dohodli, že utečeme do Holandska v sobotu na týden.Dcera s vnukem budou s naší milovanou bordodogou Evi,už jí sebou nemůžeme brát,je to bábinka.I když jsem v Holandsku nesnášela ten hrozný vítr,tak letos budu blahořečit .Měj krásné dny.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, užij si dovolené. U nás včera taky pršelo asi dvakrát, ale už to není ani znát.

   Vymazat
 7. Marti, ty že nemáš talent? To tedy máš! Byla by škoda nemalovat. Jestli máš chuť a čas, určitě by stálo vyhledat nějaký kurz, kde tě pomohou se ještě víc rozvinout, najít. Stálo by to za to, talent opravu máš.
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Péti, děkuji. No já nemám moc kurzy ráda, poradí mi nejspíš moje dcera fotografka a výtvarnice, která hodně malovala. V některých kurzech se jen dozvíš, že takto se malovat nemá a já už ve svém věku chci hlavně svobodu a to ve všem. To je pro mě nejcennější. Měj se krásně.

   Vymazat
 8. No opravdu styl Van Gogh. Jsi skrytý talent. Ale pozor, aby sis náhodou taky neuřízla ucho :-). Prkénko jako paleta mne tedy dostalo.
  Měj se a maluj, maluj, maluj!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc ti děkuji. To prkénko je skvělé, viď? měj se krásně.

   Vymazat
 9. Krásné, moc se mi líbí ten poslední. Má svou osobitost. No, takže nakup další barvy a maluj!!! Tvé texty teď budou doprovázet i tvé obrázky. :-) Ivana

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.