středa 17. dubna 2019

antik - malé nahlédnutíAntik Spomyšl máme za humny. 
Co za humny, přímo za rohem. Přesto jsme tam víc než tři roky nebyli.
Vždy, když odněkud jedeme a projíždíme kolem, vždy si říkáme, měli bychom zajít, ale ne dnes, to už  nezvládneme.
A tak to trvá rok. Doma si nikdo z nás nevzpomene, že to není jen antik, kde musíte něco nakoupit. 
Je to místo krásných věcí, které dýchají minulostí a tak trochu muzeum. 
Několikrát jsme tam i nakoupili.
Jsou to dva docela velké subjekty kousek od sebe. My jsme včera byli jen v jednom, které má tři patra, Trávili jsme čas jen v přízemí, takže jsme viděli možná tak desetinu.
A vlastně i z toho přízemí jsem si některých věcí všimla až doma na fotkách. 
Aby to člověk opravdu prohlédl, potřeboval by hodiny, ne-li den.Neměla jsem v úmyslu fotit, ale nakonec mě prostředí tak zaujalo, že jsem musela.
Vlastně jsme tam jeli hlavně kvůli naší Tereze, které se na instagramu zalíbily industriální bedny. Jsou teda nádherné, což je jen názor můj a Terezy. Můj muž se téměř osypal. 
Když ještě pracoval jako vedoucí provozu, bože to jsme měli všude, to si ještě pamatuju a osypávám se z toho, a za takové peníze?! 
On tu krásu prostě neviděl a chápu to.
Samozřejmě, že jsem si bednu mohla koupit, ale přece ho nebudu trápit a navíc jsem ani nevěděla, na co bych ji chtěla. 
Ale to já stejně nevím u nákupu podobných věcí nikdy.

Není to bazar, takže ceny tomu odpovídají, Mě hodně zaujal sporák obložený kachlemi, a ten stál kolem 9 tisíc, což se mi nezdálo až tak moc. Hodil by se na nějakou chalupu.
Tak pojďte na malou procházku se mnou.

P.S. Ještě rychlá aktuální informace ke včerejšímu příspěvku. Mezi výstavou Každý den je dar v Náchodě a v Mladé Boleslavi je již potvrzena výstava v Brně. Termín ještě nevím.

21 komentářů:

 1. Spomyšl je nádherný antik. Léta jsem tam nebyla a hned jsem si musela vygůglit, jak je od nás daleko. No kousek, takže jeden z příštích víkendů to jistí... :))(ještě, že se můžu vymluvit na narozeniny:)) Já antiky miluju. Jsem starý vetešník. Ještě pamatuju, jak jsem na chalupě jako dítě s mámou chodila lovit poklady na skládku :)). To tam ty poklady ještě bývaly ...Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Péti, my hodně antiky navštěvujeme a můj muž, když jezdil služebně po Praze, nasbíral spoustu krásných a starožitných věci u kontejnerů :-) Já hodně nakupuju i v antiku v Hodoníně. Když jdeme to antiku oba s mým mužem, je to velké riziko. Jdeme si vybrat něco za desítky korun a šup odcházíme s harmoniem za několik tisíc, které je krásné a má nádherný zvuk. Je úplně jedno, že na něj neumíme hrát :-) Jo dárek k narozeninám jsem si takhle vybrala v Paříži v antiku - taky malou věc - krásnou starožitnou dřevěnou a vyřezávanou komodu. Tak vše nej.

   Vymazat
  2. My taky s manželem rádi obcházíme antiky. V Londýně jsme se vyžili:)) Ale mám velkou sběratelku umění tchyni, takže ta mě teď pár let dost zásobila, že jsem ani neměla takovou potřebu. Vždy jsem si z návštěvy od ní něco odvážela:)) Krásné Velikonoce

   Vymazat
 2. Jé, jé tady se zastavil čas !
  O Spomyšli vím, ale ještě nikdy jsem antik nenavštívila, bohužel, nebo možná manžel by řekl, bohudík ;-)
  Kochala bych se kochala, asi hodně dlouho a peněženku by mi museli sebrat hned u vchodu :-D
  Krásnou škaredou středu , Marti :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, jsem na tom stejně, manžel by mne tam neodvezl ani náhodou. Ve Spomyšli jsem dosud nebyla, ač to mám kousek.
   Kdysi jsme jeli kvůli staré kredenci do Nových Dvorů ke Kutné Hoře a trpěl jako zvíře.
   Marti, dík za fotky. Jiřina z N.

   Vymazat
  2. Ilonko, no my jsme do antiků blázni oba, máme je rádi, ale jak jsem psala výše, když nakupujeme oba, je to dost riziko :-) Sama bych harmonium nekoupila, ale oba, to se podpoříme. Jiřinko, máš to fakt blízko a to je krásná podívaná, i když nenakoupíš. Mějte se holky, obě krásně.

   Vymazat
 3. No Marti, to je krásy.Miluji staré věci a mám zařízený celý barák ve starým stylu. Já bych byla v tranzu a nevím,jak by to dopadlo.Měj krásný den.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, u nás je taky spoustu starožitností po celém domě a nejen drobnosti. Tentokrát jsme nic nenakoupili, což se nestává :-) Mějte se krásně všichni tři i s Eliškou.

   Vymazat
 4. Marti, taky jsem o Spomyšli slyšela, nikdy jsem tam nebyla. Je to pokoukání, to tedy ani! Připomněl mi jeden antik do kterého mě vzala dcera v Sussexu - několik pater a zpět omezená kila v letadle :o)
  Děkuji za fotky, určitě bych si něco vybrala!
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, jak píšu dnes, my jsme nakoupili i v Paříži krásnou komodu, ale to jsme jedinkrát jeli autem, protože jsme tam stěhovali Lindu. Měj pěkný den.

   Vymazat
 5. Tak to je tedy na co se dívat. Jo,jo raději tam jít bez peněženky :-).
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, v tom druhém domě jsou více méně drobnosti ne nábytek, tak tam bys mohla i s peněženkou. Tam jsme si mimo jiné koupili skleněný svícen. Měj se krásně.

   Vymazat
 6. Marti, tam bych se moc ráda podívala. První mi padl do oka modrý kachlový sporák a pak bílý kredenc. Přeji si mít kredenc na chalupě a tenhle se mi moc líbí.
  Měj se krásně. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růži, ten sporák je nádherný, viď? Naštěstí ho nemáme kam dát :-) Měj pěkný den.

   Vymazat
 7. O atiku Spomyšl moc dobře vím, mám ho na seznamu míst, které chci navštívit, ale zatím naše dovolenkové cesty vedly jiným směrem. V tomto kraji jsme už hodně dlouho nebyli. Užila bych si to tam moc, staré věci pro mě mají duši a ráda se jimi obklopuji.
  Děkuji za virtuální návštěvu a o to víc se tam někdy budu těšit.
  Hezké jarní dny, Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituško, udělej si na to čas, až sem pojedeš. Stojí to za to. Měj pěkné dny.

   Vymazat
 8. Páni,to je pokladů. Jdu kouknout, kde je Spomyšl.... :o)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Péti, jsme pořád na Mělnicku a je to vlastně kousek od Prahy. Našla jsi to? Měj se krásně.

   Vymazat
 9. Taky by se mi tam asi líbilo. Hlavně porcelán, skleničky a tak - pro to mám slabost. Jsem ráda, že jsem díky tobě mohla aspoň nakouknout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, ty menší drobnosti jsou v tom druhém domě, kde jsme tentokrát nebyli. Koupili jsme tam mimo jiné skleněný svícen. A ty to máš od Prahy blízko. Měj se krásně v poslední pracovní den.

   Vymazat
 10. Tak tento antik je teda úplně nádherný. Velice by mne zajímalo, kde na takovéto antiky narážíte. V našem okolí skoro. žádný není a když už nějaký je, tak skoro ani není zajímavý. Většinou tam nemají nic, co by zaujalo moje oko :-D Kdyžtak mi doporučte nějaký a určitě dojedu. Můžeme skočit i na kafčo :-)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.