pondělí 20. ledna 2020

projekt HlubokoMilli Janatková

Dnes bych vám ráda představila jeden zajímavý projekt. 
Občas na blogu propaguji něco, co mi dává smysl a co stojí za podporu či aspoň za seznámení.
Už jsem vám tady kdysi představovala projekt Na skok do Prahy, byl to festival českého divadla v Paříži, kde byla v prvním ročníku ředitelkou naše Linda, který jsme podpořili nákupem obrazu.
Dnes tady mám něco podobného. 
Milli Janatkovou vám asi nemusím moc představovat, na blogu jsem o ní psala už mnohokrát naposledy před pár dny tady a přiznávám, že ji nemám ráda jen jako všestrannou umělkyni, ale hlavně jako člověka skromného, velmi empatického a krásného duchem i tělem.
Projekt Hluboko je výtvarně - hudební projekt a vše o něm si můžete přečíst na stránkách Milli.
A pokud se rozhodnete projekt podpořit koupí některých z děl Milli Janatkové, pomůžete dobré věci. Mně se teda nejvíc líbí linoryty, které jsou v úvodu článku, ale to si nemůžu teď vůbec dovolit, podpořila jsem projekt koupí autorských pohlednic, tedy opravdu jen malinkatou kapkou. 
Projektu pomůže i nákup za 30 korun, kapka ke kapce a máme to.
Já už doma mám i reprodukci Šumavy, kterou jsme si koupili, myslím vloni nebo předloni a už jsem vám ji tady představovala. Mám ji pod sklem, tak se špatně fotí. 
I tahle reprodukce je v nabídce podpory projektu za 500,- Kč.A autorské pohlednice také někteří z vás znají, protože vám je posílám s výhrou, když o něco na blogu hrajeme a už v zásobě žádné v současné době nemám.
Součástí projektu Hluboko je i tato píseň Buoh, která v loni vyhrála americkou cenu Vox populi.
A i nákupem této písně v MP3 můžete pomoct. Tuhle píseň miluje naše Lola:
"Babi, pusť mi tu paní, jak natáčela píseň v Indii".


Děkuji, že jste si přečetli o projektu Hluboko a případně rozšíříte info dál. 
I to projektu pomůže.
A pokud se rozhodnete projekt podpořit, budu ráda, a pokud ne, berte to jen jako další informaci.
Přeji vám pěkný nový týden.

Hluboko je hudebně – vizuální projekt Milli Janatkové založený na osobitých aranžích nejstarších českých hudebních památek z 11. až 14. století . Výsledkem projektu je vytvoření a publikování písní, obrazů, CD a veřejných akcí. Součástí bude soubor výtvarných děl zobrazujících atmosféru nejstarších českých architektonických památek. Tématicky navazuje na multimediální projekt Mým kořenům, který byl oceněný v Čechách i v USA, získal nominaci na ocenění Classic Prague Awards a cenu The Independent Music Awards v New Yorku. Ohlasy získal v Argentině, Mexiku, Lucembursku a Srbsku. Projekt byl také jedním z nejúspěšnějších na HitHitu, kde získal velkou podporu finančních prostředků od veřejnosti. K tvůrčímu průzkumu podstaty české kultury se autorka dostala přirozeným vývojem od zkoumání osobních rodových kořenů. 

6 komentářů:

 1. Marti, dík za informace o zajímavém projektu. Linoryty jsou moc pěkné, ovšem i nad mé možnosti. Popřemýšlím o pohlednici.
  Měj pěkné pondělí. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růži, ty pohlednice jsou dokonce A5, já jsem měla menší, dají se použít do rámečku i na zeď, páč jsou krásné, já mám takhle jednu, kterou jsem od Milli dostala, černobílou na zdi. Měj i ty pěkné pondělí.

   Vymazat
 2. Mně zaujaly právě ty pohlednice. Asi i proto, že jsou s motivy míst, kde jsme kdysi byly na výletě v rámci dovolené.
  Hezký večer

  OdpovědětVymazat
 3. Marti děkuju za informace,vypadá to moc zajímavě :o)

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, děkuji za info, jdu si podívat Milli na stránky.
  Tobě přeji hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
 5. Dobré ráno holky, díky za vaše komentáře a mějte pěknou středu.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.