neděle 12. dubna 2020

nedělní zamyšlení


Dnes dávám prostor hlavně Justýně. 
Konečně nastala doba, kdy se může válet na stole a opalovat se. 
A stůl bude volný i tuto neděli a pondělí a samozřejmě nevím kolik dalších týdnů. 
Vloni se nás tady sešlo víc a grilovali jsme. 
A nastala i doba, kdy je k radosti Justýny většinu dne otevřen vchod do domu. Venku je tepleji než doma. No vlastně z otevřených dveří do zahrady máme radost všichni. A hlavně proto, že jí nemusíme furt otvírat. 
Je to lenoch, který běžně prochází svými vrátky pořád sem tam, teda v zimě ne, to je gaučák.
Ale jen do té doby než někoho z nás vidí přes prosklené dveře venku či doma. 
Vydrží ťukat a čekat tak dlouho, dokud někdo z nás neotevře. 
Dokonce, když jsme venku a ona nás vidí, ale my děláme, že ji nevidíme, stoupne si na zadní a bouchá a bouchá packou. 
To musíte prostě jít a otevřít a ještě se oba řehtáme, protože je fakt roztomilá. 
Svými dvířky projde bez problémů, ostatně jsou určeny pro malého psa, tak co by neprošla, ale je to přece jen námaha, musí si otevřít a zvednout packy.Jo Justýnka je úžasná fotomodelka. Ty fotky jsem nafotila během pár minut, páč Justýna pózovala: ještě mě vyfoť takhle a takhle. 
Vzpomínám si na dobu, kdy před focením utíkala a já musela záběry lovit, ale to už je dávno pryč.
Tak neděli budeme mít ve třech. Původně jsme chtěli jet opět na malý výlet autem, ale vzhledem k tomu, že si všichni vysvětlili malé uvolnění po svém a sdružují se v houfech a bez roušek, necháme to na jindy.
Jistě stýská se mi po všech. Ještě, že existují telefony a kamery. 
Včera volala postupně všechna vnoučata, aby nám sdělila, jak moc je potěšila velikonoční nadílka. Ponožky se zvířátky a deník s nálepkami. Lola si z něj udělala diář a babi, už tam mám poznamenané svoje narozeniny a ještě další věci. Babi, já tam mám jen narozeniny, hlásí Alan. 
Moc mě včera potěšilo, že všechny čtyři děti mají z velikonočního balíčku radost a z telefonátů jsem žila ještě několik dalších hodin.
Ale něco mi došlo. Dětem na škole v přírodě či na tábor se nemá volat, páč do té doby dítě nevědělo, že by se mu mělo stýskat po domově a rodičích.
No já jsem to včera měla úplně stejně. 
Dokud je člověk vidí jen přes fotky a videa, je to dobré, ale když je slyší, zjistí, jak strašně se mu vlastně stýská. 
Říkala jsem, asi mi panebože nevolejte... 
Dospělé děti to zvládám, ale ty malé nějak ne. 
Tereza mi říká, mami, ale to není zas tak dlouhá doba, někdy se stane i za normálních okolností, že se nevidíme, protože není čas. 
Já vím, ale když můžu a nevidím, je to jiné, jako když nemůžu.
Dnes ještě přidávám odkaz na dobrý nákup knih. Včera jsem na to zapomněla. 
Tento týden jsem nakoupila v Knihy Dobrovský pět zajímavých knih za hubičku, protože tam mají časově omezený blešák. Knihy vám tady představit nemůžu, protože většinu jsem nakoupila někomu k narozeninám, ale třeba se někomu hodí využít těch velkých slev až 80% a najít něco zajímavého. 
Myslím, že ty slevy platí snad jen do 15. dubna.
Na závěr pár vtipných hlášek pro úsměvnou neděli nám všem.
Víte, že už rostou kočičky?16 komentářů:

 1. Jo, to se to válí, když sluníčko pálí......Justýnka Ti moc hezky pózovala. Ví, že ji Tví čtenáři mají rádi a rádi si prohlíží její fotečky. ;-)
  Vzpomněla jsem si na ježečky, jak přezimovali? Nebo ještě spí?
  Také se mi stýská po dětech. Občas mi něco do telefonu řeknou, tuhle mi Verunka hlásila, že se jí kýve zoubek. Docela brzy, její teprve pět.
  Užijte si slunečnou neděli a Justýnce posílám pohlazení. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růži, ježečci zřejmě už odešli, aniž jsme to postřehli. V "ubytovnách" už nejsou, ale je jasné, že přežili a to je důležité. Měj pěkné pondělí.

   Vymazat
 2. Marti, kočičí fotomodelka je super. Já mám štěstí, co se zavřela škola, mám tu 3 vnoučata i s dcerou. Tak se mi nestýská. Ale je to fofr, učit se, vaření a pečení pro 6 lidí ( někdy i pro maminku) zahrada. Všichni se snaží pomáhat, jak to jde. Je dobré ,že můžou vyběhnou vnoučata do zahrady. Letos Daník sázel s dědou brambory místo mně, šlo mu to báječně. Těším se na Tvé další články. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, u nás všichni pracují z domova anebo nepracují vůbec, tak chtějí mít děti doma. Děkuji a měj pohodové a klidné pondělí.

   Vymazat
 3. Hezké Velikonoce Tobě i Justýně, Marti. Jdeš na to s humorem, tak to má být:-).
  Jindra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jindřiško, ten u nás nechybí nikdy. I tobě pohodové a klidné dny ve zdraví.

   Vymazat
 4. Justýna si to sluníčko a teplo umí užít, to tedy jo! Chápu ji, jsem na to stejně. I Aaron je nadšený z otevřených dveří na terasu, může si bez omezení courat sem a tam :o)
  A nebuď smutná, babičko, bude líp a budeš jich mít plnou zahradu!
  Přeji krásné pondělí, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, no už nejsem smutná :-) Jen doufáme, že budou moci všichni přijet v květnu na třešně. Nestýkáme se vůbec, protože všichni žijí v Praze a bojí se nás ohrozit, protože prý jsme už ohrožený druh :-) Měj pěkné pondělí.

   Vymazat
 5. Přijde mi normální, že nám stýská potom, co máme rádi, co nám chybí.
  Dcera chtěla dneska přijet, jenže já se prostě bojím. Jsem v práci s lidmi a co kdyby ?
  Tak mi z toho bylo ještě větší smutno, ach jo.
  Justýna je přepychová modelka, jsem zvědavá, až bude chtít zaplatit gáži a autorská práva, to se prohnete :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blondýnko, kdyby nás takhle zodpovědných bylo víc, viď? No už mě taky napadlo, aby mi nepřišla faktura:-)

   Vymazat
 6. Už mi asi Marti trochu hrabe.Myslela jsem si, že jem ti včera napsala a prd.Justýnka si lebedí a my jsme taky už měli otevřené dveře několikrát a Eli byla spokojená.Dnes teda žádný teplo.My už jsme vnoučata neviďěli taky dlouho, ale pořád lepší než udělat průser.Včera přišel muž s Eli dopoledne z lesa a byl hodně nasratý.Starší turisti v rouškách a mladý ve skupinkách bez.Tak to radši obrátil a šel domů.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, to rozhodně. Naše děti jsou všechny v promořené Praze, takže nás nechtějí ohrožovat. U nás si dva sousedé udělali hospodu s rumem na plotě. Bez roušek, páč jak by pili, že a tak dvacet cenťáků od sebe a ještě oba pracovně furt někam jezdí. To nepochopíš.

   Vymazat
 7. Marti, Justýnka si to vyloženě užívala. :-D
  S vnoučaty to mám stejně. Sice ta malá, která s námi bydlí v domě, vídám. Ale máme mezi sebou distanc. Tuhle jsem byla dojatá, když vnouček volal, že máme dole na botníku dárek. Vytvářeli spolu s maminkou mejdla. Tak těmi se rozhodně mýt nebudeme. Schováme si to včetně dopisu. Dceřiny holky jsem neviděla pět týdnů. Ema měla ve středu svátek, tak jsem jí zavolala, abych jí popřála. Domluvily jsme se, že až bude normální stav, vyrazíme někam na nákupy a ona si dodatečně vybere nějaký dáreček. Těším se na to možná víc, než ona.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, tak to bylo krásné překvapení, viď? Naše Lolinka má dnes sedmé narozeniny. Dárky už jsme doručili, ale letos spolu neoslavíme. Přát budeme jen telefonicky. Měj pěkné úterý.

   Vymazat
 8. Marti, dodatečně zdravím tebe i Justýnu (včera jsem nějak nestíhala - byli jsme na chatě)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, pozdrav jsem vyřídila a taky tě obě moc zdravíme.

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.