neděle 27. ledna 2019

létání nemám rádaPřiznávám, že létaní a letadla není moje hobby. Nemám obzvlášť ráda letadla, do kterých musím nastoupit. Na rozdíl od mého muže. Ten letadla miluje v jakékoliv velikosti a už si vyzkoušel i řízení.
Takže včerejší výstavu modelů letadel si užil. Já jsem tam šla pracovně a taky, protože byla výstava v muzeu, které mám ráda a komu jinému dělat smysluplnou reklamu než neziskové organizaci.
Sál v muzeu je plný letadel. Malých i velkých s rozpětím křídel víc než tři metry.
Ostatně na malou ukázku se můžete podívat.
Včera jsem měla opět nabitý den. Z muzea rychle domů, stáhnout fotky a napsat článek, páč vyjde tiskem v pondělí, na webu je už od včera. A pak neplánovaně do Prahy na večerní a noční hlídání Loly a Alánka. A dnes návrat domů. Hodně jsme si to včera a dnes užili, ale tentokrát jsem nějak neměla chuť a ani nebylo tolik času na focení.
Hezký zbytek neděle.

21 komentářů:

 1. Marti, ani mne by výstava neoslnila, ale myslím, že Mírovi by se líbila stejně jako tvému manželovi. :o)
  Přeji krásnou neděli. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, no jo, nemůžu si vybírat jen to, co mě baví :-) Měj hezký vstup do nového týdne.

   Vymazat
 2. Marti, mně by se asi modýlky líbily (kdysi jsem manžela dotáhla do muzea papírových modelů ;-)). A pro kluky - malé i velké - to určitě bude parádní výstava.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, ano, objektivně je to moc hezká výstava a ještě ve velkém sále, který má svoje kouzlo. No je tam kouzlo minulosti bývalého kláštera, ale to už jsem tady psala. Měj hezké pondělí.

   Vymazat
 3. S létáním mám jen jednu zkušenost a to když jsem letěla vrtulníkem z jihlavské nemocnice do Brna. Odvahu podívat se z okénka jsem našla až ke konci letu a mohla jsem se kochat krajinou, protože vrtulník neletěl vysoko.
  Výstava by se také líbila více mému muži a synovi, který si kdysi lepil modely letadel.
  Měj hezký večer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růži, já jsem letěla víckrát, když byla dcera v Paříži a můj muž pokaždé do mě šťouchá, ať se podívám ven. Já mám navíc velké problémy s ušima a nepomáhají ani ucpávky do uší, takže trpím bolestí a fakt létání nemám ráda. Měj pěkné pondělí.

   Vymazat
 4. Marti, já si létání užívám..možná i proto, že se dostanu tam, kde to mám ráda a kde si vždy užívám sluníčka.. U nás v Boleslavi máme už asi dva roky krásné letecké muzeum. Tam by se tvému manželovi určitě líbilo:o).Měj se krásně. Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inko, ano tvoje nadšení chápu. Jo musím se ho zeptat, mám pocit, že už v tom muzeu byl. Teda tajně doufám, že už tam byl :-) Ale děkuji za tip a měj pěkný nový týden.

   Vymazat
 5. Marti, já beru letadlo jako dopravní prostředek, ale milovníci by si takovou výstavu nepochybně užili.
  Podle tvých fotek se mi líbí ten prostor - kameny, trámy... hezké místo.
  Měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, dopravní prostředek nedopravní prostředek, je mi to jedno. Pro mě je létání utrpení a to i fyzické, patří mezi dvě procenta, které příšerně bolí uši a nepomáhají ani ucpávky. Ano, tento prostor mám moc ráda, dýchá minulostí, už jsem tady psala, že je to bývalý klášter, takže má svoje kouzlo. Měj hezký nový týden.

   Vymazat
 6. Milovníci letadel si to na výstavě zcela určitě užijí. Každý máme prostě to svoje.
  O víkendu jsi se opravdu nenudila :-).
  Pěkný den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, to slovo nuda vůbec neznám :-) No ostatně ty taky ne :-) Měj krásný nový týden.

   Vymazat
 7. Vidíš to Martinko,
  a mě zase létání a svět kolem fascinuje !
  Takže tato výstava by se mi líbila, stejně tak jako mému muži, který je letecký modelář.
  Jezdíme spolu i se Šímou na letecké dny i výstavy.
  Shodou okolností v pátek jsme byli v kině na filmu o letectví Narušitel.
  V sobotu zemřel můj oblíbený herec, letec, pan Munzar :-(
  Muž vytáhl staré časopisy letectví o natáčení filmu Pod nohama nebe, ve kterém hrál,
  film jsme si včera stáhli, ale ještě nepustili
  Měj pěkné pondělí !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, tak to u nás tuhle zálibu fakt nemáme společnou. Musím mému muži říct o filmu o letectví, ale možná už ho viděl. Měj se pěkně.

   Vymazat
 8. Marti, až sa to hanbím priznať, veľkým lietadlom som ešte neletela ... a nie je to o strachu ... :) Vždy sme si vybrali zájazd s inou dopravou ... A na lietadielka je syn ... lepí ich od detstva ... Jemu by sa na vašej výstave určite páčilo ... Maj pekný deň ... L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Laury, a proč by ses měla stydět? Já kdybys si mohla vybrat, taky nikdy neletím :-) A naše tři děti jsou po tátovi. Létají neustále po celém světě. Měj se krásně a myslím, že bez létání klidně můžeš žít.

   Vymazat
 9. Marti, já letěla s mužem ruským letadlem, když mi bylo 35 do Oděsy a zážitek na který v životě nezapomenu.Jak v letadle, tak ve městě.Seděla jsem u okénka,které za letu začalo uvnitř omrzat a na křídle rámusily plechy bez nýtů.No a restaurace děs.Dodnes jsem vděčná, že jsme nedostali koliku. Místo záchodu díra a u ní posr.poházené novin.papíry.Letadla fakt nemusím.Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, no to je teda zážitek. Mně stačí ty moje :-) Měj se krásně.

   Vymazat
 10. Marti, dobrovolně bych si také výstavu nevybrala :o). Letecké muzeum ve Kbelích už jsem zvládla dvakrát, jak to ? Babičko, půjdeme na vrtulník... a tak s dědou vyrážíme :o)
  Měj se prima. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, tak tomu rozumím. Když musíš, tak musíš. Měj se krásně.

   Vymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.