čtvrtek 30. července 2020

nedokonalost...


Nedokonalost mám ráda. Mám ráda lidi, co ráčkují či se nějak liší od ostatních. Mám ráda nedokonalé věci. Dokonalost mě trochu děsí, je to trochu nuda a není moc co objevovat.
Možná to je důvod, že pořád maluju, i když to neumím, je to nedokonalé, ale pořád mě to baví. 
A protože občas zazní v komentářích, ať zase někdy dám, co jsem vytvořila, tak dnes je to právě o tom. Někdy se mi daří víc a někdy míň.
Tentokrát se mi chtělo malovat slunečnice a taky mělnický zámek, protože už jsem je dlouho nemalovala a doma už je ani nemám, protože pořád rozdávám těm, komu se něco líbí.
 Jsou tedy úplně jiné než ty, co jsem rozdala. Nemaluju nikdy to samé, nebaví mě to.
Ten obrázek v úvodu jsem nazvala čas slunečnic a je malován na malém formátu, což já úplně nedělám. Byla to v podstatě zkouška, protože já jsem normálně rozmáchlá a potřebuji prostor, tak jsem byla zvědavá, co se mi na formát 18x24 vlastně vejde.
Druhý obrázek nese dlouhý název. Vždycky, když se blížíme k Mělníku s dětmi v autě, ozve se volání: babi, to zámek Mělník. A tak se jmenuje i tento obraz.Toto je louka s mákem.A poslední léto v zahradě. 
Tohle teda vypadalo líp, když jsem to malovala, pak jsem to na konci zpackala. 
Ne, vždy to vyjde tak, jak má člověk v hlavě.
Tak dnes malinkatá výstava. Příští týden snad přinesu reportáž z opravdové výstavy. 
Sice pořád píšu a fotím reportáže, ale v poslední době nemají přesah přes náš region, tak je na blog ani nedávám.
Příští týden je vernisáž, tak snad bude co dát i na blog.
Mějte pěkný den. Dnes jdu dělat reportáž z dílničky výroby ze dřeva do muzea. Je to doprovodný program k výstavě Imaginárium, o které jsem tady už psala. Docela se na to těším.


10 komentářů:

 1. Mě se tedy nezdá, že bys tam něco zpackala. Jsou všechny kouzelné.J.

  OdpovědětVymazat
 2. Léto z Tvých obrazů dýchá. Moc hezké jsou !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Marti, kouzelné obrázky. Moc se mi líbí louka s mákem.
  Návštěva dílničky, kde se pracuje se dřevem by se mi líbila.
  Měj hezký den.

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, krásně jsi malovala. Slunečnice mi vždy připomenou Vincenta van Gogha, ať jsou od kohokoliv. Nevím, proč tak moc to mám s ním spjato. Asi proto, že ten jeho obraz se mi mimořádně líbí. Ty Tvoje jsou také moc pěkné. jsi šikulka

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, to sú krásne obrázky ... Ja teraz na maľovanie vôbec nemám čas ... snáď až cez dlhé zimné večery ... :) pozdravujm a prajem pekné dni ... L.

  OdpovědětVymazat
 6. Marti, mně se líbí všechny s kytkami, nej je asi ten s mákem.
  Hezký den a lehký štětec

  OdpovědětVymazat
 7. Na těch obrazech je nejkrásnější, že jsou malované s radostí a dáváš do nich kus sebe. A to je sakra znát... Moc pěkné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji všem za milé komentáře, to si asi ani nezasloužím... Někdy na podzim zase udělám hru s likvidací "skladu" a třeba někoho z vás potěším. Ještě musím napsat, že mě moc těší, když mi posíláte fotografie s místem, kde můj výtvor visí a já vím, že těší. Mějte pěkný pátek.

   Vymazat
 8. Marti, možná tě zklamu. Máš ráda nedokonalost, ale já vidím na tvých obrazech značný pokrok . Tak si hezky maluj dál, kdo ví, kam dojdeš!
  Měj příjemnou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, Helenko, děkuju, potěšilo. Měj pěknou neděli.

   Vymazat