úterý 8. září 2020

je odstartováno!

Před časem jsem se na blogu zmiňovala, že pracujeme s kamarádkou na nějakém projektu, vlastně ta myšlenka není úplně nová, napadla nás několikrát v loňském roce, ale vždy jsme ji odložily na potom. Situace ale dozrála a nakonec spuštění našeho nového regionálního magazínu nám dlouho netrvalo a v neděli byl spuštěn provoz. Zpočátku to vypadalo, že ani nic nebude, protože největší problém byl vymyslet název. Návrhů padalo v průběhu dvou dnů desítky a nakonec, myslím, že to už bylo vyčerpáním mozků, konečně ten nápad, který se nám líbí, přišel. Na začátku hledání jsme se našim nápadům řehtali, potom smáli, nakonec už ani malý úsměv, jen napětí, zda přijde ten správný nápad. Naše dítě s názvem Kanál eM doufáme neodejde tak rychle, jako přišlo a snad vydrží. A snad nám vydrží i to nadšení z těchto prvních dnů, i když jak doufám, nebudu muset pracovat jako včera úplně od nevidím do nevidím, ale když se něco rodí, chvíli to trvá a stojí to samozřejmě nervy a stres.
Kdo máte chuť, podívejte se na magazín, už tam najdete nějaké články a samozřejmě i moje. Co vedlo k tomu mě, už tady znovu psát nebudu, už jsem se tady o potížím letmo zmiňovala. Hlavním důvodem je, že se považuji za novinářku a chci prostě psát, protože mě to baví, protože mám ráda tenhle region a podle odezvy a podpory, kterou jsem dostala, chybí regionální zpravodajství více obyvatelům Mělnicka nejen mně. 
To je dnes vlastně vše. Jen snad držte nám palce. A protože naše psaní je konečně svobodné a já se nemusím ptát na dovolení, klidně uvítám vaše tipy na reportáž, které by přesáhly váš region a určitě by to byly třeba tipy na výlet a těch tady ve vašich příspěvcích je spoustu. A pokud máte chuť upravit váš již napsaný příspěvek pro naše noviny, protože to je trochu něco jiného než blog, vyjde i s vaším jménem. Kontakt na mě najdete na našich webových stránkách. Vzhledem k tomu, že víc než tři roky pracuji prostřednictvím svého osobního emailu, ponechala jsem si jej už kvůli svým partnerům, se kterými dlouho spolupracuji, i nadále.
Najdete nás i na facebooku.
A jen trochu informací. Nebudeme se zabývat politikou, kritikou a napadáním, chceme dělat objektivní novinařinu. Pokud tedy bude nějaké politické téma, tak na jedné straně zveřejníme názor politika a na druhé straně bude názor jeho oponenta bez našich komentářů. Názor si nakonec stejně každý udělá sám. 
My pracujeme zdarma bez honorářů, ostatně jak jinak, cituji z našich stránek, protože: 

Nový internetový magazín Kanál eM se zaměřuje především na veškeré dění na Mělnicku. Jsme parta nezávislých novinářů, které už nebaví vyhledávat bulvární titulky, upřednostňovat smrtelné nehody před rozhovory se zajímavými lidmi. Nechceme šokovat čtenáře, nechceme hrabat špínu a především to nechceme nikomu osolit. 
Naším cílem je informovat, zveřejňovat, šířit dobrou náladu a naše čtenáře i trochu pobavit. Za napsané články je nám honorářem uspokojivý pocit po dobře odvedené práci a ani po našich čtenářích žádné peníze za přečtené zprávy nevyžadujeme. Píšeme totiž proto, že to máme rádi!
Máme rádi humor!
Protože s úsměvem jde všechno líp. 
Tým Kanál eM
P.S. Ještě pro případ, že tenhle můj příspěvek budou číst partneři, se kterými spolupracuji, tak jen vzkaz: moc děkuji za milé zprávy a podporu.

15 komentářů:

 1. Držím palce a věřím, že vaše společná práce bude skvělá !! I když jsem nikdy na Mělnicku nebyla (jsem z Ostravy) , velmi ráda si přečtu vaše zprávy, už jen proto, že na Váš blog velice ráda chodím ! Tak vzhůru do práce a je pravda, že s úsměvem jde všechno líp!! Šá

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ať se Marti, vašemu internetovému magazínu daří.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Přeji hodně úspěchů, hodně radosti a hlavně, ať se daří i přes všechny porodní bolesti.
  Nejdůležitější na lidském konání je fakt, že člověka to musí bavit a naplňovat a já to cítím na míle :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, držím všechny palce, ať se vašemu projektu daří. Mělnicko znám nejvíc z Tvého blogu a těším se na vaše zprávy.

  OdpovědětVymazat
 5. Blahopřeju k rozhodnutí a přeju hodně zdaru. J.

  OdpovědětVymazat
 6. Moc držím palce, fandím Vám a doufám, že se k Vám taky časem přidám :-D

  OdpovědětVymazat
 7. Věřím že taková rozhodnutí jsou napřed hodně těžká, ale když to pak začne přinášet radost nejen autorům, ale i čtenářům, pocit to je opravdu jedinečný.... to znám z tvoření. Tak ať vám to jede!

  OdpovědětVymazat
 8. Přeji vám úspěch, budu sledovat, zvláště výstavy, moje vnoučata studují na výtvarné škole , tak jim předávám informace.

  OdpovědětVymazat
 9. Ze ❤️ gratuluji a přeji hodně ulspěchů a radost z práce!
  Helena

  OdpovědětVymazat
 10. Tak to Marti přeji ať se daří a budu nakukovat.Gratuluji���� Martina

  OdpovědětVymazat
 11. Ať se daří, tobě, magazínu i kolegům. Žmoulám palce!
  Jo a taky tvé nové kočindě.
  Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 12. Marti, je vidět, že Tě to moc baví. Držím palce, ať se daří. M.

  OdpovědětVymazat
 13. Marti, držím palce, ať vám to úspěšně šlape a přeju hodně nápadů na články.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za všechny vaše milé komentáře a za podporu. Mějte pěkný den.

   Vymazat
 14. Marti, to moc gratuluju a přeji samé úspěchy. Hezky počin :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.