úterý 27. března 2018

sobota na zámku - pokračování


Včera jsem slíbila malou prohlídku vnitřních prostor zámku Nelahozeves. Tedy jen část prostor, ale obrazy visí i u toalet. Na zámku se konaly samozřejmě i prohlídky, ale v tomhle jsme asi už kulturní barbaři. Po letech absolvování prohlídek všech možných zámků s dětmi nějak už nemáme chuť a hlavně je to všude skoro stejné. Dokonce se nám povedlo vidět i prostory na zámku v Kolodějích (kdysi vládní zámek), které veřejnosti nejsou přístupné. Dokonce ani zámek není běžně přístupný.
A moje sobotní  fotky se týkaly akce nikoliv zámku jako takového. Přesto pár úlovků z prostor, kde se akce konala, mám, tak snad vás budou zajímat. 
Někde se špatně fotilo. 
Já fotím skoro vždy bez blesku, protože ten zkresluje realitu, tak odpusťte kvalitu.

A na závěr s dovolením maminky, která mě požádala, zda bych jí neposlala fotky jejich dětí na akci, mám možnost zveřejnit krásnou holčičku s krásným malováním na obličej.

P.S. Kdo máte zájem se podívat na ostatní fotky a článek, který jsem napsala, tak můžete tady, páč včera už bylo zveřejněno.

14 komentářů:

 1. Krasny zamok... Odvonku, tak i z vnutra... Mam taky pocit, ze u vas sa lepsie naklada s pamiatkami ako na Slovensku... Aj my mame vela mestskych zamkov, kastielov a kurii, ale chatraju, chybaju prostriedky na ich obnovu a ktore su ako tak k svetu, nie je za co ich prevadzkovat. Su samozrejme aj svetle vynimky, tie su povacsine v sukromnych rukach a sluzia komercii. Aj u nas mame kastiele tri... Mala by som sa im povenovat tu na blogu... Marti, pozdravujem... L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Laury, Nelahozeves je zrovna v soukromých rukách, ale ostatní zámky jsou státní a je pravda, že většina z nich je velmi zachovalá. Měj se krásně.

   Vymazat
 2. Marti, díky za zprostředkovanou prohlídku. Já chodím do zámků a hradů ráda, nejsem toho zatím "překrmená", nenavštěvujeme je až tak často, tak je to pro mne trochu vzácnost :) Často s sebou vozíme psy, ti dovnitř nesmí, tak hledáme lokality, kde pejsci nevadí. U zámků a hradů to jde těžko, tak si ty návštěvy užívám o to víc.
  Měj se moc pěkně, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Péťo, jsem ráda, že jsem ti aspoň takto mohla zámek přiblížit. Měj krásné dny.

   Vymazat
 3. Zámecké prohlídky nemá v oblibě manžel, proto jsou pro mne vlastně vzácnsotí - většinu výletů absolvujeme spolu a já ho přemluvím jen někdy. Taky si většinou jako cíl vybíráme zříceniny - pro ty máme slabost oba ;-). Takže na zámek jsem ráda nakoukla (aspoň to bylo bez přemlouvání :-D)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáni, poslední větě se usmívám :-) Já to přemlouvání znám. Měj se krásně.

   Vymazat
 4. Děkuji za fotografie z interiérů zámku. Prohlídky zámků a hradů mi nevadí, ráda se dozvím něco nového z historie a hlavně obdivuji práci řemeslníků z dob dávno minulých, umění malířů, sochařů atd. Se zájmem jsem si přečetla článek i prohlédla fotografie ze zahájení sezóny na zámku. Fotografie na konci Vašeho článku je nádherná. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko, děkuji. Já myslela, že si tykáme... Já teda tykám :-) Pěkné dny.

   Vymazat
  2. Marti, budu si ráda tykat. REůža

   Vymazat
 5. Tak jsem si to všechno hezky prohlédla. Jak to, co jsi vyfotila vevnitř, tak i fotky z akce na zahájení sezóny. Určitě si to tam všichni užili. Hlavně děti. Objevila jsi prima modelku :-).
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, holčička se mi povedla. Je krásná a já čekala při malování, až se konečně otočí na mě :-) Měj pěkný den.

   Vymazat
 6. Děkuji a jdu se mrknout na ten článek!
  Marti, hezké odpoledne, Helena

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.