středa 25. května 2022

třešně i hrušky


Před pár dny proběhla "exkurze" zahrady. A samozřejmě mám i doprovod, který také musí kontrolovat, jak vypadají třešně a jestli už jsou nějaké hruštičky. Třešní se zdá být přiměřeně přiměřeně. 
No zopakovat si náš třešňový maraton před pár lety, možná se někdo z vás pamatuje, by nikdo z nás nechtěl. Byl to děs a my jsme volali špačky na pomoc a sundali i kožešiny ze stromu v podobě strašáků. Ten rok to byla výjimka, protože soused měl vedle nás svůj úl a nikdy nezapomenu na ten bzukot v naší třešni. Letos tam byly včely taky, jinak by úroda nebyla, ale bzučení bylo slyšet jen u stromu, ne jako tenkrát po celé zahradě, až to bylo děsivé. Normální úroda úplně stačí. Na jezení, rozdávání a něco do mrazáku. Teprve nedávno jsem třešně z mrazáku zpracovala. Přidala jsem k nim mango a udělala si zmrzliny. Už nejsou.

A už se objevují i plody na naší malé hruštičce, tak snad letos z toho něco bude. Jeden rok je několik kilo a vloni nebyla ani hruštička.
A tady je naše malá kontrolorka. Teď se mi občas podaří ji vyfotit, protože musí být všude se mnou. Vyfotím ji náhodou ne cíleně, když se mi přimotá do záběru.A tady naše malá exkurze končí.
Mějte pohodový den.

4 komentáře:

 1. Taky ráda kontroluji úrodu. Teď začínají jahody. Třešeň jsme před pár lety porazili, plody nebyly nijak zvláštní a než dozrály, vrhli se na ně všichni ptáci z okolí, protože široko daleko žádná ranná třešeň není. Měj se hezky. J.

  OdpovědětVymazat
 2. Třešeň jsme museli porazit, takže v tomto ohledu máme s třešněmi odzvoníno.
  Hrušeň má na zahradě syn. Ani jsem se ještě nepodívala jak to bude s letošní úrodou.
  V loňském roce byla nulová sklizeň k mému smutku. Hrušky já mám ráda. No, musím to obhlédnout :-).
  Klidný den! U nás dnes zatím mokrý, deštivý.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Kontrola musí být, to se nedá nic dělat :o)
  Užijte si hezké odpoledne. Obě. Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Marti to je paráda - úroda bude!!! Hlavně Sára to sleduje a určitě kontroluje růst a možná se podívá i nahoru do koruny stromu, aby zjistila, jak vše zraje. Mějte se všichni moc krásně a užívejte si nádherných dní a pohodě a ve zdraví,.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za návštěvu a za milé komentáře, které mi zde zanecháváte. Díky za váš čas.